| Iku a întrebat:

Ce parere aveti despre telefonul: Vodafone Smart II.
Are rost sa il iau?
Daca imi puteti detalia explicit, si mai pe intelesul tuturor, ar fi OKlaughing.
Multumesc anticipat.
Dau funda desigur.

10 răspunsuri:
| stlucian a răspuns:

Nu cred:
1 GB ROM, 512 MB RAM, 3.15 MP, Android OS, v2.3.7
Released 2012, June

sursa:

http://www.gsmarena.com/vodafone_v860_smart_ii-4869.php
E slab

Poate daca dai un buget...

| Iku explică (pentru stlucian):

Mersi de raspunsbig grin. Alte pareri de telefoane?big grin

| stlucian a răspuns (pentru Iku):

S4, Allview X1 Xtreme

| LenoreVoldaren a răspuns:

Eu am o prietenă cu telefonul ăsta. Dacă îl vei folosi doar pentru internet, youtube, whatsapp, facebook, messanger, mesaje, sunat, câteva jocuri mici gen Pou, Doodle Jump, etc. este bun. Dar este cam slăbuț. Nu îți vei putea instala nici măcar niște jocuri obișnuite gen My Talking Tom, Subway Surf sau Temple Run.
În legătură cu camera, este cam slabă. Numai 3 MP. Nu are cameră frontală.
Touchscreen-ul răspunde cam greu la comenzi. Memoria RAM este foarte mică, ceea ce înseamnă că nu poți face prea multe lucruri pe el deodată, că obosește. Are memorie internă mică, ai neapărat nevoie de un card. Are android-ul foarte mic și nu-l poți actualiza la ceva mai nou. Din cauza android-ului mic, multe aplicații sunt indisponibile, printre care și cele pe care le-am menționat deja. Deci, cam atât. Dacă dispui de un buget mai mic, la banii ăștia, e bunuț.

| Iku explică (pentru LenoreVoldaren):

Bugetu` e cat vrea muschii mei, practic...Dar o prietena are telefonul asta ...si la prima vedere mi se parea bun.

| Radeas1 a răspuns:

Dacă îl luai acum câțiva ani, da. Însă acum tot ce are Android 2.3 e depășit.
Fiindcă configurația hardware e veche, deci telefonul e vechi, nu poate să redea în totalitate nici conținutul paginilor web mai complexe, dar poți căuta ceva pe moment. Pe YouTube orice telefon are întârzieri, mai ales un telefon care e vechi, aștepti minute bune până se încarcă și îți sacadeaza.
În schimb, pentru facebook/messenger e destul de bun dacă iei o versiune mai veche de pe www.apkapps.com și dacă vrei sa vezi poze și să vorbești cu prieteni e bun. Și jocuri poți juca dacă nu ești pretențios/oasă, temple run 1, angry birds, hill climb racing o versiune mai veche...Depinde cât costă. Daca e mai mult de 250 de lei nu merită.

| Iku explică (pentru Radeas1):

Dathinking Am vazut la o prietena ca facebook-ul merge bine...Siii,amm...alte parerui de telefoane ai?big grin

| Iku explică:

Yaaaayy, scuzatti! Dar acum vad. Nu voiam sa scriu Vodafone smart II, ci Vodafone smart III.
Scuzeeee!

| DeDoiBani a răspuns:

Ce buget ai? Daca vrei sa il cumperi la abonament nu are rost. Cat dai avans.Iti cumperi un telefon la liber.La mana 2 ii 250 de lei. Daca vrei un telefon pentru youtube si cautat ceva repede pe net ii bun. Dar daca vrei un telefon pentru jocuri (acolo, cateva), facebook, instagram poti sa il arunci pe fefreastra! Un telefon bun la mana a 2 ii 500 lei, 600. Samsung galaxy s2.E mult superior. Sper ca te-am ajutat!

| Iku explică (pentru DeDoiBani):

Nu e vorba de buget.big grin. Si da chiar m-ai ajutat.