| anonim_4396 a întrebat:

Ce preferați, Windows Phone 8 sau Android 4.1.2 ( Jelly Bean ). De ce? Care este mai bun,care se mișcă mai rapid, care este dotat cu mai multe aplicații? Nokia Lumia 520 sau Samsung Galaxy Trend Lite Duos? 512 Ram sunt suficienți pentru un Android 4.1.2, cu procesor 1 GHZ?

2 răspunsuri:
| Evolution a răspuns:

Windows Phone 8 nu are lag pe cand android-ul are ceva lag cateodata si unele bug-uri dar pe windows phone nu ai unele aplicatii, altele populare costa si securitatea e mai mare, nu ai cine stie ce libertate. Daca vrei ceva pentru internet, gps, anti lag si sa nu aibe lag alege lumia 520, daca vrei sa te joci si sa faci tot felul de chestii pe telefon alege samsmung galaxy trend lite duos, stiu amandoua telefoanele si amandoua sunt bune ca le-am si testat, depinde la ce vrei sa le folosesti happy deci cel mai rapid este windows phone si cel mai dotat la aplicatii este android-ul

| XperiaSP a răspuns:

Salut. Eu sincer ti-as recomanda trendul. Androidul este mai popular, sunt mai multe jocuri si aplicatii pentru el. Si, daca vrei un telefon bunicel cu android 4.2 ti-as recomanda Samsung galaxy trend plus.Este o diferenta intre trend si trend plus. Trend plus are : 768 mb ram, si procesor dual core de 1 ghz sau 1, 2 ghz. Bafta!