| Deea_Andreea_1985_7Jem a întrebat:

Ce sa aleg între iPhone 6 la mana a doua, Samsung galaxy s6/ s6 edge la mana a doua sau iPhone SE nou? Specificați de ce. Aștept răspunsuri urgent. DAU FUNDA!

9 răspunsuri:
| gelu1970 a răspuns:

S6

| ubox7007 a răspuns:

Parerea mea, ca daca te intereseaza bateria alege ceva nou, caci bateria are viata (nu ca oameni, durata de viata, ma refer, de functionare, e o consumabila, caci la un momentdat o incarci si te tine o ora, pana ce ii dusa complet) Deci d.p.d.v. al bateriei, clar ceva nou, dar mai bine, alegi un Samsung mai ieftin, adica nu o sa iti iei telefonul sa te joci pe el sau sa rulezi aplicatii solicitante, deci mai bine te-ai uita la un telefon mai ieftin, pe care merge softul bine, caci cel mai probabil pentru internet si comunicatii, in general, nu ai nevoie de ceva wow. Dar depinde si de ce mana ai, gen daca ai mana mica un 5se, daca ai mana mare, dar ti la bateria iti iei ceva mai ieftin cu bateria mare si inlocuibila

| devilshelp a răspuns:

Iphone 6 la mana a doua. Pentru ca Iphone 6 este un telefon foarte bun. Samsung la mana a doua deja se blocheaza. Iar Iphone SE nu e la fel de performant ca Iphone 6. Alegerea e a ta intre Iphone 6 si Iphone SE

| devilshelp a răspuns:

In punt de vedere al bateriei poti sa iti iei Samsung. Iphone nu are o baterie atat de rezistenta. Adica ti se consuma mai rapid.

| Anamaria0022 a răspuns:

Ti-as recomanda Iphone SE nou deoarece un telefon la mana a 2-a deja nu mai are o autonomiei a bateriei ca unul nou. Daca tot vrei sa iti iei un telefon bun, mai bine ia-l nou http://bit.ly/1Ss7DNy

| Deea_Andreea_1985_7Jem explică:

Alegerea vreau sa fie făcută cel mai mult din punctul de vedere al bateriei!

| Deea_Andreea_1985_7Jem explică:

S6 simplu sau edge?

| Deea_Andreea_1985_7Jem explică:

Acum folosesc iOS am un iPhone 5s sunt mulțumit deces dar bateria lasă de dorit....mulți îmi zic sa îmi iau S6

| Jorge_Jorge_1993 a răspuns:

Eu iti recomand iphone 6, am si eu, si tot la mana a 2-a l-am luat si merge bine, nu se blocheaza sau ceva de genu, incearca ceva nou daca ai folosit doar android pana acuma.