| Cataaaaaaliiiiinnnn a întrebat:

Salut, am de ales între Samsung s8 la mana a doua sau iphone 6s nou. Ce sa aleg?

Răspuns Câştigător
| RAY a răspuns:

Greu de ales, acel iphone 6s e cam generatie veche, acel s8 e generatie aparuta recent dar folosit, dar s8 numai are deloc garantie? merge ok?

eu as merge pe s6, mereu as alege ceva nou nu vechi

| Cataaaaaaliiiiinnnn explică (pentru RAY):

S8 ul are garanție, și merge bine

6 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Daca S8 e in stare foarte buna, putin folosit, fara defecte fizice majore as zice S8

| Bogdan70001 a răspuns:

Dar,de Xiaomi ai auzit?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Iphone 6s clar. E mult mai bun. Face poze mai bune si te tine mai nult. Sper doar sa nu se stanga de la frig iarna. Ca de obicei unele iphone-uri asa fac. Eu am 5s si se inchide cand e frig afara. E alegerea ta. Daca iti iei Iphone, ii si mai smecher si ii si nou. Nu are rost sa-ti iei unu la mana a 2-a ca poate nu ii atat de bun

| Gabriel9707 a răspuns:

Eu asi merge pe S8, din cauza ca detin unul si sunt foarte multumit de el, totusi 6S-ul este nou ceea ce este un avantaj.

Aici ai un site care compara cele doua telefoane:
https://www.gsmarena.com/compare.php3?idPhone1=7242&idPhone2=8161

| TheTom7 a răspuns:

Cred ca ar trebui sa te uiti mai bine cum arata telefoanele si dupa sa pui intrebarea, iphoneul acela nu se comapara din nici-un punct de vedere cu s8-ul, eu personal asi prefera un telefon la mana a 2-a bun, pentru ca daca il testezi si e original, la exterior e in stare buna nu are ce defecte sa aiba, nu e ca si o masina sa poata avea defecte ascunse, sa nu fi schimbat uleiul la timp etc.