| Tatiana1098 a întrebat:

Ce sa aleg Samsung galaxy s3 sau Nokia lumia 925? Care este mai bun si de ce? Astept pareri.

8 răspunsuri:
| SasNetRomania a răspuns:

Cu siguranta S3.
WP o sa fie la fel ca androdu cam peste 10 ani, asta daca nu se hotarasc cei de la Nokia sa treaca pe android laughing)

| LenoreVoldaren a răspuns:

Părerea mea, S3. Din mai multe motive:
Aspectul: e mai subțire, mai elegant, mai potrivit pentru o domnișoară decât lumia 925 care este mai gros și ''ascuțit'', mie nu-mi place.
Android: S3 are acest sistem de operare. Windows phone e mai slăbuț dpdv al aplicațiilor și al custom-izărilor.
Celelalte chestii sunt cam la fel la ambele, te mai poți uita aici http://www.phonearena.com/....../7850,6330 pentru comparații detaliate. Succes!

| Hachimytza619Akita a răspuns:

Pai hai sa iti spun si eu parerea mea:
Aici alegi dintre 2 sisteme de operare:
Android si Windows Phone
Din experienta mea androidul este cu mult peste windows phone.
2 la mana:
telefoanele Nokia se incalzesc foarte repede, pe de alta parte un Samsung are componente mai puternice care impiedica incalzirea! acum de preferintele tale!
S3 are:android, are ecranul mai mare, poti pune un card de memorie pentru marirea spatiului de stocare in timp ce la Nokia nu se poate, camera din fata este mult mai puternica si poti sa iti faci niste selfie-uri de pici pe jos laughing, procesorul este de 4 ori mai bun ca la Nokia, bateria este mai mare, are o aplicatie s-voice care te va ajuta in multe lucruri, iar s3 este mai ieftin ca Nokia!
Funda :*?

| Marily1997 a răspuns:

Samsung imi place mai mult ca are android, Nokia are windows si asta nu imi prea place, dar Nokia are o camera performanta ca la aparat foto!

| terorvlad a răspuns:

Sugerez utok 500q. Mai bun decat ambele telefoane si pe deasupra, mai ieftin. Este fabricat de o firma romaneasca. Un prieten detine si este foarte multumit. Acesta este mai bun fata de s3 la urmatoarele aspecte :
Ecran mai mare cu rezolutie dubla
Mai performant
Dual sim (se poate folosi simul venit cu un router 3g/4g de la diverse firme din Romania pentru un pret mai avantajos la internet)
Camera de 13 MP
Android 4.2
etc.

Bafta la ales

| StefanPetru a răspuns:

Iti recomand s3... daca vrei contacteaza-ma am eu 1 de vanzare.
Contact: chy7zu@yahoo.com

| elfit a răspuns:

Telefoanele cu windows sunt praf.nokia lumia are windows.ia-ti s3...arata foarte bine si are caracteristici foarte bune, o sa iti placa big grin

| Bougs a răspuns:

Samsung galaxy s3 e mai bun si performant fata de Nokia si poti face mai multe cu el.