| GigeaDan a întrebat:

Ce sa aleg? Samsung Galaxy S4 sau HTC One?
Ma intereseaza care este mai bun. La jocuri, aplicatii, camera, internetul etc.
Vreau sa imi spuneti parerile voastre, mai detaliat va rog!
Dau Funda!

Răspuns Câştigător
| robby212 a răspuns:

Buna dimineata!
Este o comparatie grea.Fiecare terminal esti minunat.HTC One are un designe minunat, dar mie unul nu imi prea place.Iar camera...cam slabuta.
In schimb, S4 este net superiror din aproape toate privintele.Procesor de 1.9, e mult.De HTC, sincer, nu prea stiu.
Iti recomand S4.
Mai urmareste si tu review-uri.De exemplu mobilissimo.ro.

6 răspunsuri:
| pwp a răspuns:

Iti recomand S4..Htc-urile nu sunt bune.

| DeyCj a răspuns:

Din punct de vedere al dotării aș alege Samsung-ul și din punct de vedere al calității aș merge cu HTC(cumpărat de oriunde în afară de România)

| bineproportionat a răspuns:

Salu,t S4 pentru ca e cel mai performant dintre cele 2! One are camera praf!
http://bit.ly/1jktAd7

| cosmin655 a răspuns:

Ce camera praf ma? Face poze mai bune noaptea/in lumina mai slaba fara blit decat s4(cu blitul activat). Sunt 4 ultrapixeli(adica echivalentul a 13 megapixeli daca nu ma insel).In lumina zilei face poze mai bune s4, dar si HTC are o camera decenta.La capitolul audio castiga tot htc.La cel de constructie, ce e minus pentru Samsung e plus pentru HTC si invers.Adica HTC e din aluminiu si s4 din plastic, insa aluminiul e pretentios si se deterioreaza mai usor, pe cand plasticul nu.La s4 poti sa dai jos capacul si sa ajungi la baterie sau sa introduci un card micro-sd, lucru imposibil la htc.Aici tine de preferinte, eu prefer aluminiul de pe HTC, daca ai memoria de 16 gb nu cred ca-ti mai trebuie cardthinking Sunt sute de pareri impartite, si nu stiu ce telefon ar fi mai potrivit pentru tine.Cel mai bine butoneazale pe amandoua si ia-l pe cel care iti place mai mult(oricum au un pret asemanator)daca iei one poti sa-l dai la schimb pentru s4 cand te vei plictisi de el si invers.

| Valy93 a răspuns:

Galaxy ofc.

| Diaiso a răspuns:

Samsung-ul. Se foarte bun la orice joc aplicație etc.