| Medeeavanessa a întrebat:

Ce sa fac sa nu mi se mai descarce telefonul repede?

3 răspunsuri:
| Bondarel99 a răspuns:

Da luminozitarea la minim cand stai in casa sau undeva unde nu ai nevoie.
Asa se prelungeste foarte mult durata de viata a bateriei si nu iti vei mai obosi nici ochii deloc.
Dezactiveaza gps, locatia, asta consuma mult.

| Anonimmmmaaa a răspuns:

Sa nu mai stai atat de mult pe el ..simplu

| stoicamarius a răspuns:

Salut,

Foloseste luminozitatea mai mica, nu lasa update-urile sa se faca automat, ci atunci cand esti conectat la un wifi. Poti lasa updateurile si sa le faci tu manual cand esti informat cu privire la aparitia lor. Foloseste mai putin blitul cand faci poze, poti tine bateria pe economisire energie. Cu cat petreci mai putin timp pe el, cu atat salvezi baterie. Jocuri mai putine, internet mai putin. Poti folosi optiunea de a utiliza datele mobile doar atunci cand vrei, nu sa le tii activate non stop.

Succes!