| Catrice a întrebat:

Ce telefon ca lumea (camera buna,memorie/RAM cat mai mare, care sa ducă recent jocuri) între 1500-2000 lei (chiar puțin mai scump-2200/2300 daca e) ar fi?
Mă refer nou,fara chinezării gen Xiaomi,Huawei, preferabil Samsung.

51 răspunsuri:
| Invictusman a răspuns (pentru Catrice):

Da, despre ala e vorba. rolling on the floor ahahaha

| Catrice explică (pentru Invictusman):

Lasă râsul și da banii la copii

| Invictusman a răspuns (pentru Catrice):

Nu vreau. :p

| Catrice explică (pentru Invictusman):

Saracii copii

| Legion7X a răspuns:

Https://altex.ro/telefoane/cpl/

Vezi a52 pare la reducere. 6Gb ram. Dacă este așa. Nu ezita. Du-te la altex. Are un pret bun.

| Legion7X a răspuns (pentru Mirel4412):

Ce să faci cu un telefon puțin mai vechi, O fi el bun. Dar, nu stau sa umbu prin serviceuri pentru cât l-a butonat X sau suprasolicitat, cum este unul de umbla pe jocuri sau il epuizează. Sunt mulți care le ia te miri de unde că nici garanție, nu au. Sau de ce unii vor un tel mai slab si nou cu garanție plus ceva banii, oferind la schimb unul mai performant probabil, fară garanție sau cu garanție care, îi expiră termenul de 2 ani, in 3 luni, apoi se poate defecta linistit. 1500 lei pentru un telefon second hand, nu merită. Ori ai noroc ori pierzi si înghiți in sec. De preferabil, cumperi unul din magazin si putin mai slab. Cu garanție 2 ani făcăndu-si efectul de la data cumpărări.

| Invictusman a răspuns (pentru Catrice):

Mi-am vândut telul, Samsung s10+ și mi-am luat un Huawei o smart Z cu 500 de lei, l-am prins nou la amenet, funcționează perfect și bateria tine enorm laughing asta înseamnă să faci afaceri cu cap, nu sa dai 4000 de lei pe un telefon și după sa ai cod portocaliu de foame în burta. Sunt mulțumit de acest telefon. E pur și simplu nou laughing
Samsung a52 e mult mai bun ca al meu deci după cum vezi ți l-a sugerat mai mulți useri. De la amenatul ala tot timpul prind telefoane perfect funcționale, am fost la altele și telefoane erau vax, nimic nu funcționa cum trebuie.
Deci eu nu mai trebuie sa merg la altex, prind telefon la super preț, nou și perfect funcțional.
Chiar un polițist mi o cumpărat telul hihi haha

| Mirel4412 a răspuns (pentru Legion7X):

De pe flip.ro sunt foarte okz verificate + garantie.

| RAY a răspuns (pentru Catrice):

Nu,anul trecut a fost s10lite la 1600 de ron, poate anul asta va fi s20 la 1600 de ron

| Legion7X a răspuns (pentru Mirel4412):

Eu n-am încredere, plus că altexul este aproape de casă

| Catrice explică (pentru Invictusman):

Nu tu Google play, nu tu chinezihee hee
Mama, mișto la amanetul ăla, da și mie adresa :p

| Invictusman a răspuns (pentru Catrice):

Are google play Huawei p smart Z, adineauri am descarcat ce am vrut eu și telul chiar e nou happy
Oricum suntem din aceeași localitate dar nu ți o dau, cumpăra de la alte, nu te cunosc, nu suntem neamuri, happy

| Catrice explică (pentru Invictusman):

E na... poate vor copiii telefon laughing

| Invictusman a răspuns (pentru Catrice):

rolling on the floor comanda a52 de pe eMAG și The end draga, ce tot atâta... happy
Îți vine curierul frumos acasă și te ai scos. Dacă plătești în natura poate îți spun unde e rolling on the floor

| Catrice explică (pentru Invictusman):

Eee pretențios.
Pe o țigară nu zici?

| Invictusman a răspuns (pentru Catrice):

Nu fumez, sunt băiat serios happy ce ma pace Huawei laughing aka, aka tie tata.
Zici ca am trecut de la Ferrari la Skoda Octavia laughing

| GabiDumitrescu a răspuns:

Acum calitatea brandurilor mari e similara. Buba e ca nici Samsung, nici Apple, nici Xiaomi sau Huawei nu le fac pe toate la fel de bune/proaste, in functie de cum vrei sa pui problema. Inainte sa bagi placa cu chinezariile, fa bine si te uita la astea doua:
https://www.youtube.com/watch?v=8zkiXhoaUtE
https://www.youtube.com/watch?v=k-oJsa1y3bM

| Catrice explică (pentru GabiDumitrescu):

Am avut mai demult un Huawei și după 6 luni cam asa dădea semne de ducă.

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru Catrice):

Faptul ca ai avut "un" Huawei nu inseamna absolut nimic. Si eu am avut vreo patru harduri WD cu probleme de-a lungul timpului, insa nu consider WD o firma "proasta". Am avut eu ghinion cu ele, atita tot.

| Catrice explică (pentru GabiDumitrescu):

Am avut multe din astea low price (tablete, telefoane) și după un an mergeau de ziceai ca îs de 10 ani și m-am cam lămurit.

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru Catrice):

Nu intelegi conceptul de low- si mid-range. Hardware-ul e similar, QA-ul e similar, doar ca Samsung sunt porci si isi pun capac de vreo 50%. Remember Note7? Nici Xiaomi si nici Huawei nu au dat vreodata o asa duda!