| MaryMaria333 a întrebat:

As dori sa imi cumpăr un telefon nou dar nu sunt sigură de care. Întrebarea este dintre alea Samsung si Huawei care sunt ale mai bune? Ma refer la cameră, memorie, calitate display si tot tot tot! Ce imi recomandați, ca sunt mai in urma cu tehnologia si nu le am...

12 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Recomand Samsung care este la mare competitie cu Iphone-ul, fiind calitativ mai bun ca Iphone-ul dar pretul cu mult mai mic.
Chiar si in ce priveste camera photo este mai bun, fiindca foloseste lentile performante leica.
Am avut Huawei si m-am intors la Samsung, pe care-l recomand cu toata incredrea.
Raportul calitate-pret este in favoarea Samsungului!

| Wr3nch a răspuns:

Daca vrei performana de top ia un s22 sau s21 si ai rezolvat. Dar nu te atinge de seria A, ca aia e facuta pentru preturi mici si au o gramada de minusuri.

| MaryMaria333 explică (pentru Wr3nch):

Alea au niste preturi de te astupă. Apropo, de ce nu seria A?

| Wr3nch a răspuns (pentru MaryMaria333):

Pentru ca e seria ieftinache facuta ca sa atraga oameni cu bani putini. Camerele sunt mediocre pe majoritatea modelelor, procesorul slabut, si ram putin.

Răspuns utilizator avertizat
| Crackman a răspuns:

Deci pentru linistea ta iti cumperi un Samsung de recomandat un A52 sau A52S/53

| flixbuster a răspuns:

Samsung Galaxy A53 5G varianta 8GB/256GB.

Aici pentru preturi mai mici:

https://altex.ro/......e/dir/asc/

Aici pentru review-uri (preturile sunt putin mai mari decat la Altex):

https://www.emag.ro/......priceasc/c

Aici pentru review-uri de la un public international (pe eMAG scriu doar romani, evident):

https://www.gsmarena.com/samsung_galaxy_a53_5g-reviews-11268.php

Nota: desi nu sunt fan Samsung, cu A53 si A33 care au 5 ani de suport software mi-au atras serios atentia. A53 l-am cumparat pentru cineva din familie si este foarte multumit de el.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Samsung alege.

| IamJoKeR a răspuns:

Samsung

| Antimanele104 a răspuns:

Samsung, clar. Huawei au avut un scandal mare pe piața europeană și stau slab la capitolul suport tehnic și la capitolul software, având în vedere că nu prea mai au treabă cu sistemul de operare Android.

| UserFaraNumelmao a răspuns:

Pai, ce buget ai?

| MaryMaria333 explică (pentru UserFaraNumelmao):

Cu banii nu se pune problema ca am destui, doar ca nu am chef să dau o avere numai pentru un telefon de fițe. Contează bun sa fie si treaba pe care o face.