| Omul96 a întrebat:

Ce telefon imi recomandati, care poate sa faca fata inca 2 ani la aplicatii, jocuri, tehnologi etc. daca l-as cumpara acum cu maxim 1550 lei? Si argumentati raspunsul ales!

Răspuns Câştigător
| ionutzxz a răspuns:

Ce sa spun! E ok si LG g2 numai ca daca l-ai scapat sau crapat pe la display e cam cel mai scump din toate la reparat! happy Daca ai grija de el! e un telefon super!

7 răspunsuri:
| AtomiX a răspuns:

Sincer sa fiu, iti zic din start ca daca vrei un telefon care sa reziste 2 ani, nici nu trebuie sa te uiti la tot ce tine de Android.De ce? Androidul cere multe resurse (ai vazut ca un telefon cu Android ca sa ruleze acceptabil tebuie sa aiba pe putin 2 procesoare, 1GB memorie ) iar dupa un an incepe sa se miste din ce in ce mai greu, am testat asta si am vazut ca in general, la toate telefoanele se intampla asta. Parerea mea, sa te uiti ori la ceva cu Windows Phone ori la IOS (Iphone). la Windows si IOS le trebuie cel putin 512 RAM si 1 procesor ca sa mearga bine, iar cu 1500 lei iti poti lua un Lumia sau ceva care sa aiba mai multe resurse, deci care sa se miste suficient de bine cat pentru mult timp. Eu personal am un iPhone 4s si sunt multumit de platforma IOS, se misca repede, imi pot instala cele mai noi jocuri (pentru ca in AppStore toate aplicatiile/ jocurile au cerinte cat sa mearga de la iPhone 4s in sus). E decizia ta pana la urma, dar eu sincer sa fiu, daca as fi in locul tau m-as decide daca sa iau un Lumia 925, Lumia 1020 (camera de 41 MP) sau un Iphone.winking

| ionutzxz a răspuns:

Samsung galaxy s2 plus
Samsnug galaxy s3, dar e cam mare pentru el!
Xperia Z
X1 soul mini
X1 soul! Eu as merge pe x1 soul! Parerea mea
La rezistenta X1 soul are camera de 13 si procesor mega bun >>>http://www.allview.ro/produse/telefoane/lista-telefoane/x1-soul/descriere/ Xperia z1

| Omul96 explică (pentru ionutzxz):

Dar despre LG G2 ce parere ai? Nu ar mai fii compatibil inca 2 ani?

| ionutzxz a răspuns (pentru Omul96):

Dar daca vrei doar pentru aplicatii si chestii de genu in afara ca aceste telefoane sunt ok....recomand totusi o tableta happy

| ionutzxz a răspuns (pentru Omul96):

Ce sa spun! E ok si LG g2 numai ca daca l-ai scapat sau crapat pe la display e cam cel mai scump din toate la reparat! happy Daca ai grija de el! e un telefon super!

| Paharcuapa1990 a răspuns:

Allview X2 soul

| KristiPlejaru a răspuns:

Un iphone 4s nou e in jur de 12 milioane dar pe olx, tocmai etc e in jur de 7, 8... iar un iphone de pe unul dintre acele site-uri e in jur de 14, 15 milioane, iti recomand unul dintre astea, si iti asigur ca cu I.O.S nu ti se v-a bloga niciodata. Sper ca ti-am fost de ajutor big grin