| killeru22 a întrebat:

Ce ziceti sa-mi iau
Samsung galaxy young sau Samsung galaxy mini 2?

24 răspunsuri:
| Hydrangeaceae a răspuns:

Bună!
Personal, dacă aş fi în locul tău şi ar trebui să aleg dintre cele două modele, cu siguranţă aş obta pentru un Samsung Galaxy Mini 2 deoarece are un design mai plăcut, este mai performant şi are mai multe aplicaţii.
Eu îţi recomand să ţi-l cumperi pe cel care îţi place ţie cu adevărat şi să nu ţii cont de părerile altora.
Pa-pa.

| vlad89c a răspuns (pentru Hydrangeaceae):

Bunawinking deja sunt enervanti cei care raspund si habarnau despre ce vorbesc, dar ce sa faci, nu le poti avea pe toate, nu?
Sa te lamuresc si pe tine; citeste primul meu raspuns (cel cu multe caracteristici) si vezi tu care e mai performant.
Apoi uita-te pe al doilea raspuns (cel cu linkuri) si vezi care are designul mai placut.

| vlad89c a răspuns:

La prima vedere telefoanele sunt la fel, insa Galaxy Young e mai bun decat Mini 2 pentru ca:
-Galaxy young are 768 mb ram, in timp ce Mini 2 doar 512 mb ram.
-Galaxy young are 1 Ghz, iar Mini 2 doar 800 Ghz.
-Galaxy young are android 4.1.2, in timp ce Mini 2 are 2.3.6
-Galaxy young accepta si card de 64 Gb, iar Mini 2 maxim de 32.

In rest, telefoanele sunt izbitor de asemanatoar; Galaxy young este mai rapid si mai puternic de cat Mini 2; deci iti recomant Galaxy young!

| vlad89c a răspuns:

Te rog nu lua in considerare pe cei care au vorbit inaintea mea, ei nici nu au habarn de capacitatea unui smartphone; ai incredere in raspunsul meu precedent, iar ca sa te convingi de ce am zis, ai aici mai multe detalii despre ambele. (Galaxy young e mai bun)

Galaxy Young: http://www.gsmarena.com/samsung_galaxy_young_s6310-5280.php

Mini 2:
http://www.gsmarena.com/samsung_galaxy_mini_2_s6500-3883.php

| OhGodWhy a răspuns:

Mai bine ia-ti un s2 decat mini
Parerea mea fa ce vrei.
Doar ca asta ar fi varianta cea mai buna.

| vlad89c a răspuns (pentru OhGodWhy):

Da, iar maine se dau bani pe gratis la toti.
Draga om nestiutor, daca te-ai fi interesat macar de caracteristici, ai fi vazut ca, Galaxy young este mai bun decat Mini 2, mai rapid si mai puternic; asa ca daca vrei, citeste primul meu raspuns (cel cu multe caracteristici) ca sa vezi care e mai bun, si apoi ca sa te lamuresti citeste al doilea meu raspuns (cel cu linkuri).
Si daca nu sti, si scrii aberatii, atunci stai si uitate cum creste iarba, ar fi o varianta mai buna decat sa vi sa iti dai cu parerea si sa mai scoti si aberatii.

| OhGodWhy a răspuns (pentru vlad89c):

Ce-ti mai place sa dai copy/paste.
Dar pentru informatia ta raspunsul meu a fost cu 1 minut mai rapid ca al tau asa ca n-am avut cum sa-ti citesc raspunsul tau de geniu atotstiutor si plin de el,
Hai mai date in sloboz cu raspunsurile astea de copil oligofren du-te si si baga-ti link-urile in c u r si vorbeste respectuos in *** zici ca te crezi Putifer si Mnezoo in acelasi timp!

| Alin4uuu a răspuns:

Mini 2

| alexblack00 a răspuns:

Ia-ti young pentru ca si eu am si e foarte bun si merge super bine pe el toate aplicatiile si touchscreenu la fell deci e super bun bafta

| Razor4free a răspuns:

Decat sa iti iei Young mai bine ia-ti Samsung Galaxy S2 sau S5570 (si asta e tare). Daca vrei mai sunt si S3 si S4 (S4 costa 2850 ron laughing ).
Succes!

| Skullace a răspuns:

NUUUUUU nici unu ia-ti galaxy s1-2 sau 3
si daca vr 4

| DaNNzU a răspuns:

Iti recomand Samsung Galaxy Mini 2 deoarece il am si eu si nu am avut probleme pana acum si il am de 2-3 luni. Orice joc imi merge impecabil de ex. CSR Racing care merge impecabil pe Mini2. Ambele sunt bune dar Mini2 este mai bun (parerea mea).

| CaPoNNe a răspuns:

Mini 2

| hard7 a răspuns:

Uite un site unde le poti compara

http://www.phonearena.com/....../6928,7705

Acum decizia e a ta!

| ForMetin a răspuns:

Parerea mea mini 2... e mai bun big grin

| vlad89c a răspuns (pentru ForMetin):

Da, iar maine se dau bani pe gratis la toti.
Draga om nestiutor, daca te-ai fi interesat macar de caracteristici, ai fi vazut ca, Galaxy young este mai bun decat Mini 2, mai rapid si mai puternic; asa ca daca vrei, citeste primul meu raspuns (cel cu multe caracteristici) ca sa vezi care e mai bun, si apoi ca sa te lamuresti citeste al doilea meu raspuns (cel cu linkuri).
Si daca nu sti, si scrii aberatii, atunci stai si uitate cum creste iarba, ar fi o varianta mai buna decat sa vi sa iti dai cu parerea si sa mai scoti si aberatii.

Răspuns utilizator avertizat
| LeoVaka a răspuns:

Samsung galaxy y duos, nu cel Single SIM, deoarece este din seria Samsung Galaxy Y GT-S5xxx, nu ii stiu seria pe de rost, il detin si se miscca foarte bine. Vei primi un card cadou in pachet de 2GB. Singurul minus fata de mini 2 este ca are doar 170mb memorie interna. Eu zic sa iti alegi ceea ce iti place mai mult.
Succes!

| vlad89c a răspuns (pentru LeoVaka):

El vorbeste despre Samsung galaxy YOUNG, este o diferenta imensa.

| Mihai_Racovita_1997 a răspuns:

Vlad 89c habar nu ai.Esti prost rau galaxy young are 290 mb ram si procesor de 850 iar galaxy mini 2 de 800 dar e cortex A5.

| vlad89c a răspuns (pentru Mihai_Racovita_1997):

Esti tu orb.
Galaxy Young:
MEMORY Card slot microSD, up to 64 GB
Internal 4 GB, 768 MB RAM
CPU 1 GHz Cortex-A5
Du-te si dati cu chitara in cap, nu mai strica tastele PC-ului.

| GamingCool a răspuns:

E mai bun Samsung galaxy mini 2 e elegant si micut si dupa mine nici nu e asa scump
avantajul la galaxy young e ca are display mai mare si se vad culorile mai intens

| vlad89c a răspuns (pentru GamingCool):

Draga om nestiutor, daca te-ai fi interesat macar de caracteristici, ai fi vazut ca displayul e la fel, si daca citesti raspunsul meu (primul) vei vedea care cum e.

| Marcu_Razvan_1991 a răspuns:

Din punctul meu de vedere, Samsung Galaxy Young este mai performant, mai cochet dar in fine este alegerea ta happy