| GloryHunter a întrebat:

Ciao am și eu o problema
Eram la baie si din greseala mi-am scapat telefonul in wc. L-am scos cat de repede am putut si l-am sters cu o carpa(totul s-a intamplat in cam 20 de sec).In timp ce il stergeam il vedeam ca sta aprins dar deodata s-a inchis brusc. Dupa aceea am fugit cat de repede am putut si l-am pus intr-un bol cu orez.L-am lasat acolo circa 3-4 min si dupa am realizat ca am uitat sa scot cartela SIM si cardul SD(am un telefon unibody deci bateria nu aveam cum sa o scot). Asta a durat cam1-2 min si dupa l-am pus de data asta intr-o punga cu orez fiindca am citit ca e mai ok asa.
Întrebarea mea e:
Mai pot sa fac ceva cu el sau pot să îl arunc?

2 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Numai prostii face ti voi, ce naiba căutati cu telefoanele in baie? Telefonul il tii in cameră, daca stii ca esti ne atent/ă si il scapi in budă, acum il poti arunca, te ai că..at pe el.

| Wr3nch a răspuns:

Faza cu orezul e degeaba, fugi cu el la un service sa il deschida si sa scoata umeazala. Garantia e dusa (daca aveai).