| GloryHunter a întrebat:

Ciao!
Am si eu o mica mai mare problema...
Eram la baie si din greseala mi-am scapat telefonul in wc. L-am scos cat de repede am putut si l-am sters cu o carpa(totul s-a intamplat in cam 20 de sec).In timp ce il stergeam il vedeam ca sta aprins dar deodata s-a inchis brusc. Dupa aceea am fugit cat de repede am putut si l-am pus intr-un bol cu orez.L-am lasat acolo circa 3-4 min si dupa am realizat ca am uitat sa scot cartela SIM si cardul SD(am un telefon unibody deci bateria nu aveam cum sa o scot). Asta a durat cam1-2 min si dupa l-am pus de data asta intr-o punga cu orez fiindca am citit ca e mai ok asa.
Intrebarea mea e:
Mai pot sa il salvez sau pot sa imi iau ramas bun?

3 răspunsuri:
| Sayiumi a răspuns:

Ar trebui să îl stergi cu șervețele uscate și să îl lasi o zi după să îi dai un restart, dacă nu merge condoleanțe

| Alecu13 a răspuns:

De salvat, eu cred ca il salvezi, acum depinde daca in intregime. Puteai sa il lasi cu tot cu cartela si card. Sper sa iti mai mearga difuzorul si microfonul. Fi mai atent laughing