| Finisan_Giorgiana_1991 a întrebat:

Cit costa o schimbare de microfon la Lenovo s60 treaba este ca ma aude foarte incet ce poate sa fie

2 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Daca ai noroc, nu te costa nimic sau foarte putin.
Sunt doua posibilitati: ori s-au infundat orificiile (cel mai probabil) ori s-a miscat microfonul din loc, in aparat.

Curatirea prafului o poti rezolva foarte usor: montezi cel mai subtire varf la aspirator si aspiri praful din orificiul microfonului (cele din jos, unde vorbesti).
Daca sunetul isi revine, atunci poti fi fericita (majoritatea cazurilor).
Daca situatia ramane neschimbata, atunci trebuie dus la service.

| sorinake a răspuns:

Nu este nevoie!
Mai mult ca sigur e vorba de setarile din windows.
Astfel, te va ajuta acest tutorial : https://support.lenovo.com/ro/ro/solutions/ht073424

Multa bafta!