| Andreea7000 a întrebat:

Cu ce aplicație pot să inregistrez un post radio de pe telefon? Am telefon Android.

4 răspunsuri:
| ziftode a răspuns:

Samsung galaxy S8+ (eu am o versiune facuta pentru Hong-Kong - China, de aia am FM) dupa ce apas pe butonul de power al radio-ului imi apare un buton cu punct rosu in centru

Samsung galaxy xcover, intr-adevar nu gasesc nici o solutie de inregistrare

deci depinde de modelul telefonului si versiunea de Android
aplicatia e numai de system, nu prea gasesc alta aplicatie cu care sa poti face play pe radio fm, chiar sunt f. multe aplicatii radio care includ "fm" sau "tuner" si care sunt tot de internet... tampitii dracu, cu confuzia absolut gratuita doar ca sa foloseasca cuvinte cunoscute, ca doar au dreptul, NU?

| pandaa592 a răspuns:

Poti inregistra direct in aplicatia prin care asculti acel post radio

| Andreea7000 explică (pentru pandaa592):

Cum? Am radio FM si nu am găsit nimic pe acolo.

| pandaa592 a răspuns (pentru Andreea7000):

Mie imi apare un buton rosu in centru, de acolo inregistrez