| nimenidenicaieri123456789 a întrebat:

Cum activez datele telekom? am trimis mesaj si in loc sa primesc mesaj cu setarile, primesc mesaj cu "serviciul nu poate fi configurat automat"

2 răspunsuri:
| iulianolaru99 a răspuns:

Intri la setari> mai multe retele(sau cel mai simpu tie apasat pe iconita datelor din bara de stare)Acolo iti va aparea "nume puncte de acces". Apesi, dupa care iti va da ceva de completat.Pe primul rand vei scrie internet, iar la al 2-lea scrii broadband, exact asa cum vezi aici(totul cu litere mici), dupa care apesi salvare din coltul din dreapta sus.

| Mihaela1234578 a răspuns:

Suna la ei, le spui modelul telefonului tău iar ei îți vor spune telefonic pas cu pas ceea ce trebuie sa faci.
Poți faci și tu singur, nu e complicat trebuie sa umbli pe la setări cu punctele de conexiune etc. Suna la ei și te vor ajuta.