| serau999 a întrebat:

Cum activez o cartela micro USIM de la Orange? Am sunat la Orange servicii clienti si mi-au spus ca trebuie sa sun la 444 de pe cartela PrePay. Dar imi tot zice ca nu am credit, desi am 5 euro pe ea.
Funda!

4 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Bagi cartela Orange in telefon si poate cere un pin de patru zero si gata, primesti vreo 3 mesaje, 1 bine ai venit, ai primit x minunte daca vrei credit trimite sms la 123 etc, 3 isi dau bonus 1000 d minute nationale, mie asa mi-a dat, atata

| serau999 explică (pentru RAY):

Eu nu am primit nimic. Zice ca nu am semnal. Dar am incercat si fara cartela si facea altfel, dar ma gandeam ca nu citeste cartela. Cartela micuta a venit odata cu telefonul (Nokia Lumia 530). Dar am primit si o cartela PrePay. Si am sunat la 202 pentru servicii cu clientii si mi-a zis sa sun la 444 ca sa mute pe cartela mica, numarul de pe cea PrePay. Si nu reusesc. Tot zice ca nu am credit desi am 5 euro pe ea. Ca de pe ea trebuie sa sun la 444 ca daca sun de pe abonament imi anuleaza cartela PrePay primita de 5 euro.

| RAY a răspuns (pentru serau999):

Ca nu citeste cartela la asta ma gandesc si eu, apare ceva pe ecran

| serau999 explică (pentru RAY):

De citit, o citeste. Dar nu stiu ce problema are.