| Master14 a întrebat:

Cum as putea sa connectez telefonul prin wi.fi cu pc-ul?

Răspuns Câştigător
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

În PRIMUL rând, depinde ce model de telefon ai ( dacă are wi-fi )...

Chiar dacă NU ai internet inclus/credit pentru traficul de net, POŢI folosi conexiunea wi-fi!

POŢI să te conectezi la internet prin wi-fi, la o reţea din casă ( dacă ai internet la Pc/laptop atunci îţi iei un router wireless şi ai net prin wi-fi şi pe telefon ) sau din vecini ( depinde ce reţele găseşte ), ori de la un local cu wi-fi free.

Astfel NU vei plăti trafic de net.

Traficul de net se plăteşte doar dacă foloseşti conexiunea de date 3G/GPRS.

Dacă telefonul tău are wi-fi, atunci vezi Manualul telefonului, intri la "wireless" ( wlan ) şi dai scanare/căutate reţele, apoi selectezi reţeaua şi intri pe net...

Toate cele bune.