| Pasaredenoapte a întrebat:

am o mare problema. Am un laptop cu Windows 8.1 si nu imi mai apar deloc retele WI.fi. Mi-am verificat routerul de wireles si nu are nici o problema. Ce as putea sa fac?

Răspuns Câştigător
| K0sti a răspuns:

Mai concret, ce ai facut? Pas cu pas!

| Pasaredenoapte explică (pentru K0sti):

In general nici eu nu stiu ce am facut, mi s-a blocat pentru un 15 min laptopul, internetul nu functiona si nici nu puteam intra nicaieri asa ca am intrat in bara de jos si am dat clik dreapta pe iconita retea si am dezactivat reteaua apoi am dat restart la pc. Cand l-am deschis in partea dreapta unde sunt afisate toate retele wi.fi numai apareau decat conectiunile.

| K0sti a răspuns (pentru Pasaredenoapte):

Ia intra aici sa vorbim: http://www.epasystems.ro
In stanga e o casuta de shoutbox!

| Pasaredenoapte explică (pentru K0sti):

Am intrat.

| K0sti a răspuns (pentru Pasaredenoapte):

Ok!

7 răspunsuri:
| gaby202000 a răspuns:

3 solutii mari si late :
1. verifica adaptorul laptopului sa fie pornit si eventual un reinstall de driver
2. daca adaptorul e pornit si tot nu functioneaza, apucate de reinstalat windowsul
3. daca variantele de mai sus nu au functionat, duci laptopul la garantie daca mai are, daca nu, la reparat sau cumperi un adaptor wifi usb

| Pasaredenoapte explică (pentru gaby202000):

Cum dau reinstall de driver?