| anonim_4396 a întrebat:

Cum dezactivez incarcare rapida la s6? Am dat la setari baterie si nu imi apare. Cand il incarc imi apare ca se incarca rapid
Dau funda

3 răspunsuri:
| Ineys a răspuns:

De ce ai vrea sa faci asta? Mie nu-mi apare cand il bag la incarcat laughing. Pana mai de mult credeam ca nu trebuie neaparat sa scrie acolo incarcare rapida, dar dupa ce m-am jucat putin prin el am descoperit ca era dezactivata. Deci urmeaza pasii astia: Setari -> Baterie ( dai scroll jos de tot ) si la Baterie ( dai click pe ea ) si iar dai scroll pana jos si-ti apare Incarcare rapida prin cablu. O debifezi.

| RB26DETT a răspuns:

Poti folosi un incarcator cu output 5V si 1A

| vladutcornel a răspuns:

Mie îmi apare în Settings » Battery, jos de tot ("Fast Cable Charging").
Trebuie scos din priză ca să poți să dezactivezi.

Am S6 Edge cu Android 6