| sdfsfsdfsdfsdf a întrebat:

Cum dezactivezi credit in avans la Vodafone? se poate macar?

6 răspunsuri:
| zilog a răspuns:

Fii mai explicit când pui o intrebare incercă să o pui înașa fel în cât să înteleagă despre ce este vorba șî un taimblandez care nu știe să arate pe hartă unde este situată românia.

SE POATE EXISTA UN NR LA CARE DAI SMS CU TEXT-UL
CREDIT
SI GATA ITI DAU BANII INAPII INSTANTANEU
daca tu nu ai avut internetul pornit sau daca nu ai dat nici un telefon sau daca nu ai dat nici un sms

nu stiu daca se poate de finitiv sa dezactivezi

dar exista posibilitatea sa iti faci un ritual sa ai scris in telefon numarul la care trebuie sa dai sms
si imediat cum ai incarcat si ai primit oferta de cacaua
dai si sms cu text-ul credit
si iti trimit ei un sms ca nu e frumos ceea ce ai facut
dar pana la urma iti dau banii inapoi
si ai bani nu oferte
apoi poti sa activezi tu daca vrei oferte
sau sa folosesti banii ca si bani pur si si simplu sa platesti cu ei ceva pe internet

| sdfsfsdfsdfsdf explică (pentru zilog):

Mersi ca mi ai explicat.
sper ca nu sunt singurul care isi da seama cat de gresit este asta, ce face Vodafone.
aveam un anume respect pentru ei, ca firma, ca logo.
eu unul nici macar nu am cerut chestia asta, sa imi activeze pe datorie ca sa fiu eu nevoit dupa sa platesc datoria ca pe urma sa pot beneficia mai departe de servicile lor. sa fi obligat cand nu trebuie in a face ceva sa nu patesti ceva...
ca trebuie sa dai mesaj de fiecare data ca ei tocmai atunci sa nu iti ia banii din buzunar... mi se pare talharie. cum sa ai respect pentru cineva care ar face asa ceva.

asta era farmecul cand nu aveai abonament si reincarcai tu lunar, ca nu aveai obligatii. platesti pentru o luna si o luna ai. daca luna viitoare nu voiai nu mai reincarcai. acum trebuie sa ti cont si sa dai mesaj. nu vad care mai e diferenta intre asta si abonament.
auzi sa trebuiasca sa trimit eu in fiecare luna mesaj sa nu imi dea in avans, adica sa tin cont ca la fiecare sfarsit de luna sa dau mesaj ca sa nu imi ia bani fortat din buzunar.
deci Vodafone mi-a activat automat o datorie fara acordul meu pe care v a trebui sa o platesc pentru a beneficia pe viitor de alte datorii si servicii/sa imi ia bani din buzunar fortat si sa beneficiez de beneficii fortat fara a putea dezactiva pe viitor datoria decat printr un disconfort prin care trebuie sa treci in fiecare luna aka sa ai o obligatie cand in mod normal nu ar fi trebuit sa o ai dar le face lor mai multi bani

| sdfsfsdfsdfsdf explică (pentru sdfsfsdfsdfsdf):

Daca aveam optiunea de a dezactiva o data pentru totdeauna creditul in avans, si ma intrebau inainte daca sunt de acord cu creditul in avans nu aveam o problema.

| zilog a răspuns:

Cartela Vodafone cu credit inițial 5€. Oferta promoțională de 5 euro credit ți se va activa automat. Dacă nu vrei să o păstrezi, trimite în 24 de ore de la activare un SMS gratuit la numărul 579, cu textul CREDIT înainte de a folosi beneficiile. Automat, îți vom returna creditul consumat la activarea ofertei.

| zilog a răspuns:

Din aplicația My Vodafone > Promoţii > Bonusuri și Opţiuni, selectezi opţiunea dorită şi apeşi pe „Activare"/„Dezactivare"
din contul tau My Vodafone pe www.vodafone.ro > Contul tau
apelează gratuit *100#, secțiunea Promotie, pentru activarea unei extraoptiuni noi sau Contul meu > Optiuni active, unde poți să verifici extraopţiunile active pe contul tău sau sa le dezactivezi.
Important: reînnoirea se face automat.

| Titan123 a răspuns:

La 366