| sacrantolove a întrebat:

Cum este rețeaua Digi mobil? Păreri, semnal, date mobile. acoperire?

Răspuns Câştigător
| alzr a răspuns:

Personal nu recomand, viteza este slaba la internet, reteaua cade in anumite locatii / sate, in schimb Orange mi se pare chiar ok, are acoperire peste tot iar viteza este pe masura (ex. la Orange in Alexandria aveam ~180mb/s la 4g+ iar pe digi abia atingea 50mb/s.
Orange are YOXO, este tot un fel de abonament si iti alegi un pret (cel mai ieftin 19 lei ca la Digi si ai cam aceleasi beneficii iar din ce vazusem iti poti cumpara GB suplimentari de internet daca ramai fara cei integrati in abonament, la Digi se reduce viteza internetului la cativa KB/s si nu se va incarca nimic cu asemenea viteza, iar cel mai scump 39 lei cu acces la 5G). Este liber acest abonament si il poti anula cand vrei tu, nu esti legat prin perioade contractuale de ei ca la Digi. Eu voi trece de pe Digi pe YOXO zilele acestea, iar daca te portezi ai prima luna gratuit.

12 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

E cea mai ieftină la abonament și alea-alea. Asta ar trebi să te motiveze...

| Furioasa023 a răspuns (pentru sierra1):

Niște șarlatani. Am vrut să ne purtăm la ei, între timp ne-am răzgândit, am anulat, dar chiar dacă am anulat, ne-au portat două numere de telefon foarte utilizate, cu forța, ilegal și ne-au și mințit cu nerușinare că se rezolvă în 24 de ore, dar surpriză au expirat cele 24 de ore și nu au făcut nimic. Acum, după părerea mea, merită să le facem plângere și să îi dăm în judecată pentru ce ne-au făcut nenorociții. Nu mă voi opri până nu îi aduc la sapă de lemn pe acești șarlatani care și-au bătut joc de noi în ultimul hal. Jos cu rețeaua Digi! Jos cu Digi!?

| sierra1 a răspuns (pentru Furioasa023):

Rămâi tu furioasă, eu n-am motive

| ROB3RT89 a răspuns:

Eu sunt multumit.
In unele zone la munte nu am semnal, dar nici cu Vodafone nu aveam!

| blackann a răspuns:

Slabut, recomand Telekom/Orange.

| iulia0514 a răspuns:

Nu recomand eu cu antena lângă mine la doar câteva sute de metrii rămân fără semnal cu zilele!

| Bula a răspuns (pentru iulia0514):

Ala-i antena de la alta retea.

| iulia0514 a răspuns (pentru Bula):

Sunt 2 una la digi și una la Orange știu ca de câte ori e o problema trebuie să-mi ceara acordul sa treacă prin curtea mea

| Bula a răspuns (pentru iulia0514):

Curios.
Ar trebui sa mearga brici!
Daca antena e pe terenul tau, atunci le poti cere gratuitate in cotrapartida chiriei locului!

| iulia0514 a răspuns (pentru Bula):

Nu ma stresez ca am trecut la Orangelaughing am doar televiziune de la digi

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Foarte multumit, la 5 euro am semnal calumea, minute nelimitate, internet 80 gb.

| Nedelcu_Cristy_1999 a răspuns:

Recomand Digi Mobil au semanal 4G+