| Sofii1111 a întrebat:

Cum pot reîncărca o cartela Orange prepay în roaming?
Soțul este plecat în Germania și vreau sa ii reîncarc cartela, se poate și online? Dacă da, cu ce opțiune? Adică sa țină câteva luni nu doar săptămâni.

3 răspunsuri:
| hacktek a răspuns:

Se poate achizitiona un cod de reincarcare de o valoare minima de 4 EUR, pe care il poti trimite sotului tau in Germania, prin SMS, WhatsApp etc.
Acolo, sotul tau va trebui sa incarce cartela cu acel cod in felul urmator:
Tastează *122*cod de reîncărcare# apoi apasă tasta de apelare.
Informatii detaliate despre valabilitate si metode de incarcare aici:
https://www.orange.ro/prepay/reincarcare/tichet-de-reincarcare/index.html

| LittlePoppy a răspuns:

Nu exista optiuni care sa tina cateva luni. Doar o luna.
Daca are activat roamingul (presupun ca da), poti sa-i incarci cartela cu o optiune. Dar daca nu te descurci, mai bine te duci intr-un showroom Orange. Te ajuta ei.

| anonimxenotome a răspuns:

Online poti încărca doar pentru o luna cu 10 sau 12 euro. Daca mergi într-un showroom Orange poti sa iti faci un abonament pe cate luni vrei cu o optiune roaming aleasa de tine.