| vilaflorin a întrebat:

Cum pot sa activez ca aplicațiile care le instalez de pe Google play sa intre direct în card,sa nu le mut eu, pe Samsung Galaxy j3!

Răspuns Câştigător
| Bogdan70001 a răspuns:

R: Din pacate pe versiunile mai noi de Android nu suporta chestia asta....de exemplu pe un telefon vechi de-al meu Alcatel One Touch Pop C7 cu Android 4.2 puteam insa pe un telefon de al meu ce ruleaza Android 8.1 nu se poate cum nici pe Android N si nici pe Android M
Alte solutii:
Daca ti-am fost de ajutor nu uita de funda si evaluarea raspunsului raspunsului ca fiind folositor si/sau inteligent
Nume user: Bogdan70001
Utilizator: Senior
Raspund frecvent la categoriile: Telefonie, Tehnologie
Cele mai multe raspunsuri le dau la Telefonie

9 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Nu poti decat daca rootezi telefonul. Ceea ce nu te sfatuiesc.

| Bogdan70001 a răspuns (pentru darrio2007):

Why not? ROOT-ul are numai benefici pentru telefonul tau, daca stii cum sa-l folosesti

| darrio2007 a răspuns (pentru Bogdan70001):

A few benefits, englezule!

| Bogdan70001 a răspuns (pentru darrio2007):

Doar pentru ca tu nu sti sa faci alt ceva cu root-ul decat sa iti iei cheat-uri pentru jocuri nu insemna ca root-ul este aproape nesemnificativ. Daca ai root poti sa-si modifici absolut tot ce vrei legat de soft, dar cred ca tu comentezi fara ca macar sa ai bootloader-ul deblocat big grin

| darrio2007 a răspuns (pentru Bogdan70001):

Nu am rootat si nici nu am sa-mi rootez telefonul.

| Bogdan70001 a răspuns (pentru darrio2007):

Pai daca nici macar nu sti cum este de ce dracu te apuci sa comentezi ca nu face cine stie ce. Dupa cum am zis poti sa schimbi absolut tot soft-ul la el, dar n-ai de unde sa stii daca iti este frica

| darrio2007 a răspuns (pentru Bogdan70001):

Măi, băiatule, am vazut destule pareri negative ale multora, care dupa ce si-au rootat telefonul, nu au mai fost multumiti de performantele acestuia si ar fi vrut sa il aduca la performantele dinainte. Asa că daca nu ai inteles ce am vrut sa spun, stai in banca ta.

| Bogdan70001 a răspuns (pentru darrio2007):

Pai daca persoanele alea sunt proaste si nu stiu sa-l foloseasca.Si din nou dovedesti ca nu ai habar de nimic.root-ul nu are cum sa-ti scada performantele si nu v afecta cu absolut NIMIC telefonul daca stii sa-l folosesti.El practic doar iti da voie sa umblii in fiserele protejate de producatori.El din contra daca stii sa-l folosesti cum trebuie poate sa ti-l faca mai bun pentru ca daca ai root poti sa faci overclock, dar se vede ca nu ai habar de root si te iei numai dupa prosti, care nu stiu sa foloseasca root-ul deci nu mai are rost sa-ti explic.Din ce zici vad ca nu sti ce insemna root-ul asa ca inainte sa imi dai iar reply da un search pe google
Si app imi zici mie sa stau in banca mea?! big grinDD Serios?! Daca iti arat telefonul meu cum este acum modificat zici ca am dat 3.000 de lei pe el big grinD (si am dat 700 lei)

| darrio2007 a răspuns (pentru Bogdan70001):

Bravo pentru telefon.