| DeeaCarmen a întrebat:

Cum pot sa scap pe un Android, pe google chrome de acele pop-up cu GDPR?

6 răspunsuri:
| Bizon95 a răspuns:

Nu prea ai cum, e o obsesie totala pe toate site-urile cand vad ca ai IP din UE

| 4ndr33y a răspuns:

Bagi Opera si activezi AdBlocker

| NLS a răspuns:

Apai in dreapta sus pe cele trei puncte, Setări -
Apoi Setări pentru site - uri - Ferestre Pop-up și redirecționari
Schimbi pe blocat și cam asta e.

| DeeaCarmen explică (pentru NLS):

Am deja blocat :-)

| NLS a răspuns:

Un AdBlocker ai instalat?

| Ioana_9918 a răspuns:

Nu poti sa scapi.
Site-urile sunt obligate sa isi informeze utilizatorii de pe teritoriul UE si acestia sa isi dea acceptul pentru folosirea cookie-urilor etc.
Nu este ceva ce tine de sistemul de operare (Android, iOS etc.)