| anonim_4396 a întrebat:

Cum șterg definitiv un cont Google?

4 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Nu recomand.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Go to Google Account Settings.
Select Data & Personalization.
In the page that appears, scroll down to Download, delete, or make a plan for your data.
Click Delete a service or your account...
Then choose Delete a service on the next page as well.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ștergerea Contului Google
Puteți oricând să vă ștergeți Contul Google. Dacă vă răzgândiți, este posibil să nu îl puteți recupera.

Pasul 1: aflați ce înseamnă ștergerea contului
Veți pierde toate datele și conținutul din acel cont, cum ar fi e-mailurile, fișierele, calendarele și fotografiile.
Nu veți putea folosi serviciile Google la care vă conectați folosind contul respectiv, cum ar fi Gmail, Drive, Calendar sau Play.
Veți pierde accesul la abonamentele și conținutul achiziționat cu acel cont pe YouTube sau Google Play, cum ar fi aplicații, filme, jocuri, muzică și emisiuni TV.
Alte date și conținut pe care le veți pierde
Informațiile salvate în Chrome, cum ar fi marcajele.
Adresa Gmail. E-mailurile trimise la adresa respectivă nu vor ajunge la dvs. Adresa nu va mai putea fi folosită de dvs. sau de alte persoane.
Dacă folosiți un dispozitiv Android
Dacă folosiți un Chromebook
Pasul 2: examinați și descărcați informațiile dvs.
Înainte de a șterge contul:

examinați informațiile din cont. Aflați cum să descărcați datele pe care doriți să le păstrați.
dacă folosiți adresa Gmail pentru servicii bancare online, rețele sociale sau aplicații, adăugați o nouă adresă de e-mail pentru aceste servicii;
actualizați-vă informațiile de recuperare a contului pentru cazul în care veți încerca să recuperați contul mai târziu. Aflați cum să adăugați informații de recuperare.
Pasul 3: ștergeți contul
Notă: dacă aveți mai multe Conturi Google, ștergerea unuia dintre ele nu va șterge și alte conturi.

Pentru a șterge Contul Google, urmați acești pași.

Accesați Contul dvs. Google.
În panoul de navigare din stânga, dați clic pe Date și personalizare.
În panoul Descărcați, ștergeți sau stabiliți un plan pentru datele dvs., dați clic pe Ștergeți un serviciu sau contul dvs.
În panoul Ștergeți Contul Google, dați clic pe Ștergeți contul.
Eliminați alte servicii din Contul Google
Dacă nu doriți să ștergeți întregul Cont Google, aflați cum să:

ștergeți serviciul Gmail din cont;
eliminați alte servicii Google;
eliminați aplicațiile care au acces la contul dvs.
Eliminați un Cont Google de pe dispozitiv
Pentru a elimina un cont de pe dispozitiv fără a-l șterge, urmați instrucțiunile de mai jos. Dacă dispozitivul dvs. nu este afișat, accesați site-ul de asistență al producătorului.

Telefon Pixel
Dispozitiv Nexus
Alte dispozitive Android

P.S. Dacă vrei să-mi dai fundă, eu nu mă opun