| mersec2RR a întrebat:

Cum sun cu numar ascuns daca sunt in reteaua cosmote? dau funda la cel mai bun raspuns

Răspuns Câştigător
| LeganzaMoonwalker a răspuns:

Salut!
Pentru a suna cu numar ascuns, din orice retea :
Inainte de numarul pe care vrei sa il suni (07xxxxxxxx), formeaza #31# inainte de numarul propriu zis (#31#07xxxxxxxx). Destinatarul va vedea 'Private Number' sau 'Numar Privat', si dupa ce termini apelul, daca vrea sa te sune in apoi, cand se duce in CallLog, va vedea ca l-ai sunat, dar nu va putea sa te sune!
Sper ca te-am ajutat!

| mersec2RR explică (pentru LeganzaMoonwalker):

Ai castigat deoarece esti cel mai explicit si este Adevarat.

10 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Formezi "#31#" în faţa numărului pe care-l apelezi ( valabil în toate reţelele ).

Toate cele bune.

| VadTot a răspuns:

Diez31diez numarul respectiv si suni.
succes!

| feraryyy78 a răspuns:

Reteaua nu conteaza, trebuie doar sa tastezi #31# inainte sa formezi intregul numar. De exemplu #31#0711345678.

| Anananaaaa a răspuns:

| HawkEyeRO31 a răspuns:

Nu conteaza de pe ce retea esti caci formezi cu #31#

| butusan a răspuns:

Salut!
Scrie inaintea numarului pe care vrei sa apelezi :#31#.
Bafta!

| asdffgghhhjjjjjjjjkkkkkkkl a răspuns:

Formezi cu #31# inainte nr

| vicss a răspuns:

Mai poti din setarile telefonului la sectiunea call settings-show my number -hide.

| Bwăă_Deiuu_1992 a răspuns:

Pai. Trebuie sa scrii #31# Si nr la cine vrei sa suni :* Sper ca te-am ajutat