| bilopart a întrebat:

Cum verific un scurt pe placa de baza la laptop? cand pun bateria porneste singur si se inchide cu un bip, dar din buton nu porneste deloc.

4 răspunsuri:
| The0d0raa a răspuns:

Ai incercat sa nu pui bateria si sa pui doar alimentatorul?

| bilopart explică (pentru The0d0raa):

Nu am alimentator L-am incarcat la o prietena si acela era tot 19 v dar la amperi era putin mai mic cam cu 200 ma, si nu miroase a ars.
daca cumpar unul universal imi va merge oare?

| The0d0raa a răspuns (pentru bilopart):

Imi cer scuze ca iti scriu abia acum.
Parerea mea ar fi sa mai mergi o data la prietena ta si sa incerci sa-l pornesti cu alimentatorul (fara baterie).
Poate ca este doar bateria de vina.
Ca sa cumperi un alimentator este bine sa te uiti la ce specificatii are laptop-ul.
Despre un alimentator universal nu stiu ce sa-ti spun.
Dar incearca mai intai ce ti-am spus...este bine sa elimini si ipoteza asta.
Sa-mi spui in cazul in care nu merge nici asa.

| bilopart explică (pentru The0d0raa):

Nu merge nici asa.