| εмiLч97 a întrebat:

Cum vi se pare telofonul Huawei P8 (pentru detinatori intreb)?
Care e diferenta dintre P8 si P8 Lite? (faptul ca Lite e dual-sim?)

2 răspunsuri:
| Dimitrik a răspuns:

Salut,
Da Lite ul e mai slabut si dual sim. P8 e la reducere deja 13% daca vrei sa ti l iei de BF urmareste preturile:
http://bit.ly/1PCFy3N

| Eastwood a răspuns:

Huawei P8 Lite :
PRO

– ecran ce oferă culori plăcute, luminozitate ridicată și imagini bine conturate;

– sunet foarte bun emis prin difuzorul extern, dar și prin jack-ul de 3.5 mm;

– design plăcut (doar 7.7 mm grosime), construcție solidă, finisări și materiale de calitate;

– ansamblu hardware suficient de puternic în majoritatea situațiilor.

– camera foto de 13 Megapixeli realizează poze de calitate.

CONTRA

– autonomie modestă din partea acumulatorului;

– momente în care sistemul de operare rulează greoi, cu lag.

Huawei P8 :
Pro:
◾design premium
◾preţ atractiv
◾ecran de calitate
◾macro-uri excelente
◾modul Super Night e grozav şi face din noapte zi
◾stabilizare optică bună
◾funcţia Light Paint e binevenită
◾camera selfie foarte bună
◾interfaţa arătoasă şi minimalistă

contra:
◾imaginea pare decupată din cauza spaţiului negru din jur
◾bateria nu e foarte impresionantă, ci doar OK
◾difuzorul uşor de acoperit
◾ecranul putea fi mai luminos
◾captura video putea fi la nivelul celei foto

De aici depinde de tine de ceea ce alegi!