| Mysa9114 a întrebat:

Dacă ai un telefon și ai uitat parola și te duci la service poate sa ți-l reseteze, ma refer la iPhone?

Răspuns Câştigător
| Zuzu1991 a răspuns:

La iPhone NU se poate, Apple a avut grija cu spume, nu la service

daca mai ai contul de iCloud, atunci cum a spus cfrtobias, daca nu atunci singura solutie e la o reprezentanta Apple - sunt si in Romania, ceva, ceva:
https://www.apple.com/ro/buy/
si acolo trebuie sa DOVEDESTI ca iPhonul e al tau si atunci ti-l reseteaza

daca nici una dintre conditiile de mai sus nu sunt indeplinite poti vinde telefonul ca piese de schimb... NU ai ce sa ii mai faci altceva
insa te rog, tot i-am dat peste nas lui Andrei, du-te la un service sa iti confirme ce am spus!

4 răspunsuri:
| Hîrzoiu_Andrei_2001 a răspuns:

Da, se poate si costa destul de putin

| Mysa9114 explică (pentru Hîrzoiu_Andrei_2001):

Și va cere id

| Hîrzoiu_Andrei_2001 a răspuns (pentru Mysa9114):

Nu, nu au nevoie

| Zuzu1991 a răspuns (pentru Hîrzoiu_Andrei_2001):

La iPhone NU se poate, Apple a avut grija cu spume, nu la service

daca mai ai contul de iCloud, atunci cum a spus cfrtobias, daca nu atunci singura solutie e la o reprezentanta Apple - sunt si in Romania, ceva, ceva:
https://www.apple.com/ro/buy/
si acolo trebuie sa DOVEDESTI ca iPhonul e al tau si atunci ti-l reseteaza

daca nici una dintre conditiile de mai sus nu sunt indeplinite poti vinde telefonul ca piese de schimb... NU ai ce sa ii mai faci altceva
insa te rog, tot i-am dat peste nas lui Andrei, du-te la un service sa iti confirme ce am spus!