| anonim_4396 a întrebat:

Salutare! Am un prieten care are un Iphone 8 plus, a pus parola incorecta de multe ori si i s-a blocat telefonul. Am reusit sa il invat cum sa il reseteze prin iTunes dar cand a ajuns la conectarea la iCloud a realizat ca si-a uitat email-ul de la icloud, a incercat multe combinatii dar nimic. Ce poate face in situatia aceasta? El se afla acum in Belgia la munca.

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Suna la furnizorul lui de telefonie si cere ajutorul.
Ar trebuii sa fie foarte usor daca are si factura de cumparare a telefonului in mana sau are ultima factura care specifica numarul de cont.

| Musafuka21 a răspuns (pentru Violleta2022):

Telefonul l a cumparat acum 2 ani. la mana a 2 a din Spania, daca ii schimba placa de baza poate sa il deblocheze?

| Digikey a răspuns:

Sa nu mai cumpere telefoane furate.

| Musafuka21 a răspuns (pentru Digikey):

Telefonul nu a fost furat sau ce zici tu acum! Telefonul a fost cumparat de 2 ani la mana a 2 a din Spania! Daca isi schimba placa de baza il poate debloca? Isi poate face alt cont de icloud dupa?