| IonY1713 a întrebat:

Daca am minute internationale si vreau sa vorbesc cu cineva in UE mai platesc?

Răspuns Câştigător
| darrio2007 a răspuns:

Nu.Numai daca te incadrezi in minutele pe care le ai. Daca sunt pentru fix si vorbesti pe fix nu platesti.

3 răspunsuri:
| MihaelaDart a răspuns:

Daca persoana respectiva foloseste reteaua tarii respective chiar daca este Vodafone sau Cosmote, ii intra roamingul si taxeaza pe cel care preia apelul de la tine (din Ro).

Doar daca suni de pe Rds pe tel persoanei, atunci acea persoana nu o taxeaza din roaming, in schimb pe tine te taxeaza cu putin, nu sunt atat de costisitoare apelurile catre UE.

Zilele trecute am fost sunata de cineva, eu avand si Vodafone de Romania si persoana respectiva la fel cu minute internationale in pachet (ca si tine), pe mine m-a taxat aproape 3 euro cu roamingul sad vorbind jumatate de ora la tel.

Daca m-ar fi sunat prin Rds pe telefonul cu nr de Grecia, doar cel care ma apelase plateste desi e suma ff mica.

| Vanqu1sh a răspuns:

Depinde, daca sunt minute internationale pe orice retea, sau doar mobil sau fix.

| Fcsb_Ciprian_1980 a răspuns:

Decat daca minutele ti se consuma si esti pe abonament.