| IoNNuT0987 a întrebat:

Daca am PC-ul virusat si bag ceva de pe el pe telefon se viruseaza si telefonul?

Răspuns Câştigător
| Gsm_Ovidiu_1987 a răspuns:

Nu se viruseaza deoarece sunt sisteme de operare cu limbaje diferite, in schimb risti sa infectezi alte pc-uri la care conectezi telefonul respectiv, dispozitivul comportandu-se exact ca un stick usb/card memorie.
Pentru alte nelamuriri si probleme ma poti gasi si pe FB, Ovidiu GSM.
O seara buna!

1 răspuns:
| PuFiLiCi98 a răspuns:

Pai sistemele de operare nu sunt diferite cum spune Gsm_Ovidiu_1987 MEREU. In cele mai multe cazuri sunt diferite, la Nokia Lumia este acelasi. Si nu, nu virusezi, decat daca introduci in telefon, fisierele care stii ca au virusi. De exemplu daca pui o melodie recent descarcata ( si nevirusata), stai fara probleme.