| anonim_4396 a întrebat:

Daca am un Samsung galaxy s4 la care mi s-a stricat display-ul (se aprinde dar partea de jos este neagra si in partea de sus se vede cu liniute) + sticla sparta, aceasta este in garantie il pot trimite la facut?

Răspuns Câştigător
| Anonimuserr a răspuns:

Teoretic NU pentru că tu l-ai stricat. Dar în generla dacă îi lași un bacșiș mai consistent și îl rogi frumos pe acel bărbat ți-l va repara. Du-te cu el. Majoritatea rezolvă aceste probleme.
Dacă totuși nu dorește, trebuie dus la un service specializat. DAcă nu îl pot repara c ei de la service nu îți percep nici un ban.
Succes!

| Tiramisuuu a răspuns (pentru Anonimuserr):

"DAcă nu îl pot repara c ei de la service nu îți percep nici un ban" adica daca este in garantie si il duc la un service nu imi va lua bani? explica-mi fraza asta ca n-am inteles ce vrei sa spui

| Anonimuserr a răspuns (pentru Tiramisuuu):

Pai da dar nu la service-ul cu garanția. Ci la alte service-uri. În garanție sunt obligați să ți-l repare dar cum spuneam mai sus dacă îl rogi frumos ți-l va repara. Ca să fiu mai clar. La service-urile autorizate Samsung etc nu se repară device-urile dacă sunt stricat tin vina ta ci doar dacă au defecțiuni tehnice, erori de fabriacție etc, dar sunt multe persoane care se duc chiar dacă le scapă pe jos etc și rezolvă însă nu este de datoria aceluia să îl repare dacă este stricat din vina ta.

| Tiramisuuu a răspuns (pentru Anonimuserr):

Ok Multumesc de raspuns voi tine cont de mi-ai spus

| Anonimuserr a răspuns (pentru Tiramisuuu):

Iar la service-urile care le vezi pe net nu trebuie să ai certificat de garanție. TE poți deplasa personal sau poți trimite telefonul la și ți-l vor returna. În caz că nu reușesc să-l repare nu îți eprcep nici un ban.

5 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Garanţia NU acoperă defectele "mecanice" produse de lovire/căderi!

Va trebui să plăteşti contravaloarea reparaţiei sad

Toate cele bune!