| Tiramisuuu a întrebat:

Salut, am un Samsung galaxy s4, aceasta a facut un soc si i s-a crapat display-ul, mentionez ca sticla de pe el este intacta. Telefonul este in garantie, pot beneficia de garantie in cazul >acesta?

Răspuns Câştigător
| Roxin a răspuns:

Ciudata situatie. Am lucrat vre0 5 ani in telecom, dar nu am auzit asa ceva pana acum.
Un display nu se poate crapa brusc, nici daca ar fi vorba de condens extrem.
In fine, ideea e ca pare un soc mecanic...deci, nu este acoperit de garantie, din pacate.
Seara buna!

3 răspunsuri:
| Roxin a răspuns:

Hello!

''Socul'' acela e provocat de o cadere?
Daca da, garantia nu acopera socul mecanic nici contactul cu apa.
Garantia acopera problemele din fabrica sau de software, independent de actiunile utilizatorului.
Deci, nu.

Seara buna!

| Tiramisuuu explică (pentru Roxin):

Socul nu a fost provocat de la o cadere vorbeam la telefon si am pus telefonul pe masa sa ma duc pana la toaleta si cand am venit de la toaleta sa vorbesc din nou la telefon nu imi mai mergea ecranul, si m-am uitat bine la el si display-ul inauntru este crapat nu din vina mea

| Roxin a răspuns (pentru Tiramisuuu):

Ciudata situatie. Am lucrat vre0 5 ani in telecom, dar nu am auzit asa ceva pana acum.
Un display nu se poate crapa brusc, nici daca ar fi vorba de condens extrem.
In fine, ideea e ca pare un soc mecanic...deci, nu este acoperit de garantie, din pacate.
Seara buna!

| Deyutzzu25 a răspuns:

Depinde daca ti-a expirat garantia dul la un service. Daca este in grantie du-te de unde l-ai cumparat si explica-le ce s-a intamplat cel mai probabil costul reparari va fi platit din bani tai.