| Iulyan_Adrian_1998 a întrebat:

Daca fac un abonament intr-o tara straina la un telefon si dupa un timp nu mai platesc abonamentul ce se poate intampla? Care ar fi cauzele de risc?

6 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Tipic romanesc, nu cumva sa fiți civilizați

suntserios
| suntserios a răspuns:

Daca tara e din UE sanse foarte mare sa ajunga la tine in Romania sa recupereze creantele.

Si pe urma ne intrebam de ce ne considera strainii tiganii europei si ultimii mizerabili. Pentru ca suntem, pentru ca gesturi din astea ne fac "cinste"

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Primul ministru Cîțu a plecat din SUA fara sa plateasca 7000 de dolari si tu-ti faci probleme pentru un abonament? Iohannis a luat o casa prin fals si uz de fals. Te faci politician si ai scapat.

| Wr3nch a răspuns:

Acumulezi penalizari si la un moment dat o sa te cauta sa platesti abonamentul ramas+ penalizari + cheltuielile sa te gaseasca. Nu te juca de astea, se poate complica urat.

| Mihai8767 a răspuns:

Faci o vizita la puscarie cu termen intre 2-5 ani. Vezi ca cei din afara nu sunt asa intelegatori ca romani nostri, si nu cred ca merita pentru un telefon sa te faci de ras in halul asta( baieti cu fapte grele pe celula: "Tu cum ai intrat aici?" - "Nu am platit abonamentul..."). Vezi si tu cat de penibil suna, practic astea sunt gainarii prsotesti. Unele tari nu fac abonamente la telefoane doar daca sunt cetatenii lor.

| Mihai8767 a răspuns (pentru Mihai8767):

Asta dupa nenumarate penalizari si scrisori...