| katalinu26 a întrebat:

Daca fac abonament de 40 euro si iau un telefon si apoi refuz sa il mai platesc abonamentul ce mi se poate intampla si de ce?

3 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Ești cumpărător de rea credință, nu respecți clauzele contractuale și plătești rezilierea contractului pe cale amiabilă ori de nu, în instanță.
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Tu faci un contract cu ei. Daca nu mai platesti abonamentul, incalci conditiile contractului. Vei primi amenzi, vizita politiei si vei plati (chiar in bani) mai mult decit costa distractia. Nu mai spun de neplacerile cu politia.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Stiu persoane care au luat pe abonament si nu au platit si nu au patit nimic dar asa am facut si eu nu am mai platit de o luna si nu am patit nimic, dar firma contacteaza o agentie de recuperare debite, si ei vor incerca sa te contacteze.