| F3arers a întrebat:

Dacă iei un telefon in rate fara abonament în Anglia și plec în România fără sa platesc ma găsește în România sa ma pună sa plătesc?

Răspuns Câştigător
| Bruno92 a răspuns:

Nop, doar in tara respectiva.nu cred ca o sa mai poti lua alt telefon vreodata la abonament sau rate in tara respectiva.nu are legatura cu Romania ci de unde ai luat telefonul. daca vei dori vreun imprumut sau sa iti iei altceva in rate nu vei putea fiindca te va ca la rau platnic.

| F3arers explică (pentru Bruno92):

Știu cazuri în care oamenii fac credite din alte tari și pleca în România cu banii respectivi. Pe mine ma interesează pentru o suma de 1000 de lire dacă ar veni după mine?

| Bruno92 a răspuns (pentru F3arers):

In cazul acesta ar trebui sa fi mai reticent, sa nu te risti pentru o suma asa de,, mica "
Nu e tocmai un exemplu bun de urmat.

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Bineinteles ca te poate gasi si chiar iti poate face plangere penala.

| sierra1 a răspuns:

Corect. și mai te și leagă după aia