| Anonimusdesteptu a întrebat:

De ce atunci când mama îmi face Hotspot merge internetul dar dacă vorbește la telefon nu mai merge?

Răspuns Câştigător
| DeyCj a răspuns:

Că netul nu poate funcționa simultan cu apelurile telefonice.Totuși ca să meargă pe „avarie" atunci când se vb la telefon telefonul setează netul pe H++ iar când apelul telefonic se încheie își revine automat la 3/4/4G+.

1 răspuns:
| dannyel86 a răspuns:

Apelurile folosesc tehnologia 2G, iar datele mobile intra pe generatie mai noua (3G/4G).
Cele doua nu pot functiona simultan. Cand se vorbeste la telefon, datele mobile se inchid automat si nu se pot reactiva decat dupa terminarea convorbirii.