| anonim_4396 a întrebat:

De ieri îmi merge internetul foarte greu, câteodată sunt nevoită să reîncarc pagina de câteva ori să afișeze ceva. Eu primesc net de la router-ul meu wireless, și știu că e ciudat, dar când folosesc net-ul pe telefon, merge ok, dar când intru pe laptop, merge foarte greu sau deloc. Am reușit să scriu întrebarea asta de pe laptop, folosind hotspot-ul de la telefon, pentru că dacă ar fi fost conectat la router, n-aș fi reușit. Cine mă ajută vă rog mult, ofer FUNDA!

8 răspunsuri:
| Jipa95 a răspuns:

Du-te la Local area conection, si da-i disable conexiunii prin fir, chiar daca nu ai un cablu in laptop.
http://1.bp.blogspot.com/......3.JPG),dai

http://4.bp.blogspot.com/......0/54.JPG). Click pe local area connection, si da-i disable ( ca sa poti face asta, baga firu de net in laptop ) iar dupa ce i-ai dat disable, conecteaza iar firul de net in router si incearca sa te conectezi iarasi pe wi-fi.

| Jipa95 a răspuns (pentru Jipa95):

P.S este mai sor sa-i dai disable cu cablu de net in laptop.

| anonim_4396 explică (pentru Jipa95):

Scuze dacă te deranjez, dar eu am windows 8, și cam totul este diferit. Arată așa, http://37.media.tumblr.com/......_1280.png, ce ar trebui să-i fac?

| Jipa95 a răspuns (pentru anonim_4396):

Click dreapta pe acel icon de internet, si dai open network and sharing center

| anonim_4396 explică (pentru Jipa95):

Deci asta este culmea, acum merge bine. Sunt din nou conectată la router, și acum merge. Dar mi-e teamă că peste câteva minute să nu mai meargă deloc. Sunt în ''ceață''.

| Jipa95 a răspuns (pentru anonim_4396):

Stiu cum este, si mie mi se mai intampla happy Daca iti mai face asa, stinge, apoi aprinde routerul, iar metoda a 2-a, dai disable placii de retea ca sa poti merge numai cu wi-fi din laptop. happy

| anonim_4396 explică (pentru Jipa95):

Mersi mult și scuze de deranj pentru așa o ''prostioară'', dar de ce la telefon îmi merge bine? Și numai la laptop nu? E banal, știu. big grin

| Osirius a răspuns:

Routerele se mai si reseteaza din cand in cand.