| Marcel69minecarftGamer a întrebat:

De ce mi se incarca greu bateria la telefon? Il las peste noapte si dimineata are cam 50%...si se descarca oarecum repede, nu tine....am j5

5 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cel mai probabil mufa din interiorul lui adica aia unde bagi incarcatorul sa fie stricata sau rupta... daca garantia mai e valabila cel mai bine ar fi sa-l duci la garantie sa ti-o schimbe ca nu te costa nimic, daca nu ai garantie du-l la un service specializat ca sa ti-o schimbe
Bafta
Si sper ca te-am ajutat

| alex495 a răspuns:

Sunt 2 variante, ori bateria e pe duca ( daca telefonul are mai mult de un an jumate), a doua varianta nu incarci cu incarcatorul original, ai luat unul de 15 lei ( asa patisem si eu) si in 8 ore el de abia imi incarcase 60%...

| MCRgurl a răspuns:

Si eu am j5 si ma tine bateria 2 zile.Folosesti incarcatorul original sau ai luat vreo chinezarie de la vreun magazin care nu se ocupa cu accesorii pentru telefoane? Daca da, probabil incarcatorul ala ti-a stricat bateria.Sau daca il ai de mult timp, atunci cred ca e normal sa cedeze bateria si sa fie nevoie sa o schimbi.De asemenea se poate intampla asta daca stai pe el cand e la incarcat.Nu stiu, eu zic sa cumperi alta baterie si sa vezi daca face la fel. Daca da, atunci e stricat telefonul. Daca nu, atunci era doar de la baterie.

| Lukasz a răspuns:

Păi ar putea fi din cauză că stai pe el in timp ce e la incarcat.
Dacă nu stai, schimbă incărcătorul sau bateria la telefon, sau telefonul. Aşa am păţit şi eu. şi din păcate mi-am schimbat telefonul doarece mai stătea 30 minute şi se descărca.

| Alin288 a răspuns:

Telefoanele Samsung j5 nu sunt foarte bune dar cand l-ai cumparat trebuia sa-i formatezi bateria