| papaalin a întrebat:

De ce nu imi merge cablu de date la telefonul LG ku990 il bag in calculator in spate si nu face nimic nu imi apare nimic

2 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Conectezi cablul USB la telefon apoi la Pc, Windows-ul ar TREBUI să instaleze automat driverele, apoi intri în "Computerul meu" şi acolo ar trebui să apară telefonul sub formă de dispozitiv extern detaşabil.

Dacă îl găseşti în "My Computer" şi/sau dacă îl detectează LG PC Suite atunci este ok.

ÎNAINTE de asta să descarci şi să instalezi pe Pc programul LG PC Suite de pe site-ul OFICIAL, de la linkul :
http://www.lg.com/uk/support-mobile/lg-KU990 ( secţiunea "PC Sync" )

Vezi şi Manualul telefonului, pe care poţi să-l descarci de la linkul :
http://www.lg.com/uk/support-mobile/lg-KU990 ( secţiunea "Manuals & Documents" ) - alegi "ROMANIA"

Dacă NU merge nici cum, atunci să încerci : să schimbi portul usb, să verifici dacă porturile usb sunt "deschise", să schimbi cablul de date USB, să încerci să conectezi telefonul la alt Pc ( al unui vecin ), etc.

Cu una din aceste metode vei reuşi să accesezi telefonul!

Toate cele bune.

| Elly0504 a răspuns:

Nici mie nu imi merge..pentru ca nu mai imi gasesc Cd-ul de la telefon..pe Cd imi da un cod care sa il bag.dar cum eu nu am Cd-ul nu pot big grin