| AlExUtZuL9976 a întrebat:

De ce pe unele telefoane nu functioneaza internetul furnizat de cartela DIGI? Am un Philips și un Samsung xcover 2 si nu functioneaza datele mobile dar cand pun cartela in alt telefon functionează.

5 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Probabil faptul ca sistemele lor de operare sunt prea vechi!

| mihai69 a răspuns:

Samsungul tău e doar 2G/3G. Iar Digi cam renunță la datele mobile în banda 3G.
Probabil și celălalt telefon are aceeași problemă.
https://madalincristian.ro/va-renunta-digi-mobil-la-reteaua-3g/

| Brizbriz a răspuns:

Sunt niste setari de internet, care la gigi suna cam asa:
APN - internet
username - internet
restul gol
sau dai telefon la gigi si intrebi... *777 parca

| Legion7X a răspuns:

Name: Digi Mobil
APN: internet
MCC: 226
MNC: 05
Authentification type: PAP
APN Protocol: IPv4
APN Roaming Protocol: IPv4

Incercă! Trebuie să umbli pe la setari conexiune internet

| elemonis a răspuns:

Buna.
Poate pe acel telefon nu ai setarile de la internet facute avand in vedere ca pe un telefon merge si pe altul nu merge. Eu cred ca daca era de la cartela nu iti mergea pe nici un telefon internetul.
Suna la Digi si vezi ce iti spun. In cazul in care e problema pe care am mentionat-o mai sus, poate te ajuta cu setarile pentru internet.