| anonim_4396 a întrebat:

De ce se mișcă bateria în telefonul meu Iphone 5? L-am cumpărat cu bateria defecta dar în partea de sus are loc liber și se mișcă în telefon, e normal? Nu trebuie sa stea fixata?

2 răspunsuri:
| Miftode_Codrin_1999 a răspuns:

Nu este normal.Telefonul cand a fost desfacut nu a fost calumea. Bateria este lipita de capac.Dar in urma schimbarii si nefixarii acesteia se plaseaza. Sfatul meu e sa te duci la un service autorizat si sa ii spui sa ti puna bateria si sa ti-o lipeasca bine inapoi.

| Edy_Mihai_Eduard_1980 a răspuns (pentru Miftode_Codrin_1999):

Nu trebuie sa fie lipita de capac