| AndreiDarius25 a întrebat:

De ce telefonul meu se incalzeste tare cand il incarc desi este e stins? Telefonul e achizitionat de 2 luni, ar fi bine sa il duc la garantie sau?
P.s este vorba de un Samsung a30s.

7 răspunsuri:
| GabiDumitrescu a răspuns:

Depinde ce intelegi prin "se incalzeste tare" pentru ca daca il poti tine confortabil in mina si nu te frige, atunci nu se incalzeste tare. E si normal sa se incalzeasca, incarci un acumulator. Orice acumulator se incalzeste la reincarcare.

| AndreiDarius25 explică (pentru GabiDumitrescu):

Pai frige...

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru AndreiDarius25):

Daca frige cit sa nu il poti tine in mina atunci cam trebuie trimis la garantie. Altfel, un 35-40 de grade e ok.

| Alexuţ02 a răspuns:

Și eu pățesc la fel cu al meu, cred că e de la opțiunea *Încărcare rapidă* cu alt încărcător de exemplu nu mi se încinge. așa face de când l-am luat și-l am de un an și ceva, aproape doi...

| Mirel4412 a răspuns:

Nu trebuir sa friga asa tare. Nu e normal. Telefoanele se incalzesc la incarcare, dar nu o incalzire exceptionala. Incearca sa lasi telefonul 15 min dupa folosire, dupa sa-i dai in restart si sa-l bagi la incarcat. Daca-l suprasoliciti si dupa il incarci o sa arda tare.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cand frige inseamna ca se incarca repede. E normal.

| Kinda a răspuns:

Si eu patesc la fel, nu te ingrijora nu e nimic grav.