| Xenoverse1 a întrebat:

De ce telefonul meu se incarca greu in ultimul timp?

Am Samsung A5 2017, de unde poate fi problema asta?

8 răspunsuri:
| PainTech a răspuns:

- încărcător
- baterie
- port

Sunt destule chestii care pot face telefonul să se încarce greu. Verifica sa folosești încărcătorul original.

| alexalx1234 a răspuns:

Încărcătorul e problema sau bateria

| anonim_4396 a răspuns (pentru alexalx1234):

Sau chiar cablul de conectare, am pățit.

| CdeMetal a răspuns:

Incarcatorul sau cablul de incarcare, insa poata sa fie si o alta problema mai mare, dar de obicei asta e.

| RazvanLegendaVie a răspuns:

Încearcă să schimbi priza, o să-ți arate un text jos " Încărcare rapidă " când aprinzi ecranul.

| StefanE2019 a răspuns:

Încarcă telefonul cu încărcătorul original, special făcut pentru fast charging.

| Copaci_Liviu_1981 a răspuns:

Deinde cum ai folosit telefonul o baterie li-ion are o durata de viata de 2-4 ani cu uz intens poti duce ciclurile de incarcare, pentru un test simplu ia un incarcator de 15w si vezi daca toto la fel iti face posibil sa il ai uzat sau nonconform cu telefonul daca si cu ala incarca greu ai dus ciclurile la baterie si va trebui inlocuita in service

| Merry17 a răspuns:

La mine mai face figuri dacă e încărcătorul nepotrivit