| Xdenis2004X a întrebat:

Salut, am o problema cu telefonul, am un SAMSUNG GALAXY J5 2017 si merge perfect, problema e ca.
Acasa la mine, inainte, cand ma jucam pe el un joc, se incarca la fel de repede ca si cum nu l-as fi foloait pe timp de incarcare
Dar acum, sunt la bunica la sat, si de cand am vebit aici, bateria a inceput sa faca figuri. in sensul ca. cand ma joc vreun joc, nu se incarca deloc, el normal se incarca 1% in 1-2 minute, dar cand ma joc, nu se incarca deloc
Ar fii problema de la priza? Tin sa mentionez ca am la bunica mea prize de 220 V iar acasa la fel... de ce se incarca greu cat timp ma joc?
Folosesc incarcatorul original al telefonului.
Dau funda

5 răspunsuri:
| Ineys a răspuns:

Aia nu e tensiunea reala. Nu exista 220V fix. Variaza. Probabil la bunica-ta la tara nu e aceeasi calitate a curentului ca la tine la oras. La mine ajunge si pe la 180, totusi nu ar trebui sa-ti faca probleme la incarcarea telefonului. Vezi sa nu fi stricat cablu USB pe drum sau ceva, sa nu-l fi rupt/indoit prea tare pe undeva.

| Xdenis2004X explică (pentru Ineys):

Nu l-am indoit ca merge perfect dar canf ma pun pe un joc nu se mai incarca deloc

| Ineys a răspuns (pentru Xdenis2004X):

Consuma mai mult curent decat incarca, de aia.

| Xdenis2004X explică (pentru Ineys):

Pai da dar nu facea asa inainte, acum daca ma pun pe un joc (si sunt la mine acasa, in oras) nu se incarca deloc

| Illuminati2016 a răspuns:

Poate nu si destul curent(amperaj) si tensiunea de 220v de fapt e de 230v standardul acum