| RAY a întrebat:

De curiozitate intreb si eu un Samsung a5 2015 cam cat ar costa daca il vand?
merita sa il vand daca cumpar alt telefon sau mai bine il pastrez si pe asta? apropo are microfonul defect dar mai are garantie pana in decembrie
http://www.gsmarena.com/samsung_galaxy_a5-6761.php

3 răspunsuri:
andreia67
| andreia67 a răspuns:

Daca il repari cred ca poti obtine cam 500-600 lei pe el, depinde cat de mult astepti si de cat de bine arata. Eu am dat joi unul din asta nou-nout (sigilat in cutie, absolut nou) cu 700 lei. Am cerut initial 800, mi-a facut cineva oferta de 670, altele de 5-600 pe care le-am ignorat, eram dispusa sa scad pretul la 680, am avut vreo 2 care s-au gandit daca sa-l ia la pretul asta (680), in final am avut oferta la pretul de lista din acel moment (700) si l-am dat. A durat cam 5 saptamani pana cand l-am dat. Telefonul era luat in 02.12. 2015 si costase peste 1000 lei cu TVA la Black Friday Vodafone, pretul fara TVA era de peste 800 si eu am inceput listarea la 800.

| RAY explică (pentru andreia67):

Multumesc de informatii, nu vreau sa il vand, ma gandesc la s7 dar nu stiu daca merita, asta cam face multe figurii

| Graef_Karina_1996 a răspuns:

Eu nu l-as mai vine deoarece nu prea mai are valoare și eu am avut același telefon anul trecut și inca îl mai am deoarece nu am putut sa îl vand