| valentingb a întrebat:

Deții Allview Energy P6 lite?
Îl recomanzi?
Mulțumesc!

Răspuns Câştigător
| Laura78 a răspuns:

Chiar nu vreau sa ma cert pentru asta, daca tu vrei, n-ai decat. Asta este strict parerea mea.

19 răspunsuri:
| CPAElites a răspuns:

O PETARDA de telefon! Cu 600 lei iti comanzi doua din China si iti mai raman si bani;).

Iti recomand :
http://cubot-romania.ro/......astic.html

http://cubot-romania.ro/......ntara.html

http://cubot-romania.ro/......la-9h.html

| Laura78 a răspuns:

Nu am si nu am avut Allview Energy P6 lite, dar imi place foarte mult cum arata si m-am interesat si despre calitatile sale. Chiar iti sugerez sa il cumperi, e foarte ieftin si de calitate, si cam toate telefoanele de la Allview sunt frumoase si de calitate. Eu mi l-as lua, chiar imi plac Allview-rile.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu recomand nimic de la Allview.

| Mihai1810 a răspuns (pentru Laura78):

Bune la ce? La aruncat dupa ciori cu ele?

| Celcareajuta a răspuns (pentru Laura78):

Si marmota invelea ciocolata in staniol de calitatea cu lapte de la vacuta mov.

| valentingb explică (pentru CPAElites):

M-am convins cu chinezariile. Dacă nu îmi spui că deții un Cubot si ești perfect mulțumit de el, atunci nu voi cumpăra.

| valentingb explică (pentru Celcareajuta):

Nu prea ma ajuți.

| valentingb explică (pentru Mihai1810):

Mihai, am întrebat deoarece P5, cu Android 5.1, e foarte lăudat. (4.5 stele eMAG, peste 100 comentarii pozitive) P6 are Android 6, mă gândeam că e mai bun.

| Liviu a răspuns:

Nu recomand Allview, nici o marca, am telefon Allview p5 life, de 3 ori a fost in servis, la schimbat o data, si pe asta l-am trimis de 2 ori, si abia abia la facut.Acum am unele probleme cu touch, dar numai e in garantie, deci? NU RECOMAND. Toti fug de allviewv.Oi fi fost eu ghinionist.

| Mihai1810 a răspuns (pentru valentingb):

Nu androidul conteaza. Sunt unele telefoane de la Allview care sunt pur si simplu jalnice: blocari zilnic, ies din aplicatii, camere de 2 lei etc. L-a Allview e pur noroc, poti lua 2 telefoane identice unul sa nu ai probleme cu el iar celalalt sa fie de 2 lei, e ruleta ruseasca. Da p5 a fost unul din telefoanele reusite, chiar foarte reusite. La gama energy e cam asa: pacat de baterie, telefonul e jalnic. Deci daca vrei sa iti incerci norocul ia Allview daca nu ia-ti altceva.

| Laura78 a răspuns (pentru Mihai1810):

Asta este strict parerea mea si o sugestie pe care i-am facut-o. Daca tie nu-ti place, faci ce vrei.

| CPAElites a răspuns (pentru valentingb):

Conteaza ce se afla sub "capota"winking
Degeaba scrie Samsung pe el daca are cele mai slabe componente...E ca la PC-uri happy

| Mihai1810 a răspuns (pentru Laura78):

Cum poti sa iti faci o parere despre un produs daca nici macar nu l-ai utilizat? Si daca iti formezi o parere gresita nu trebuie sa le-o spui si altora pentru ca ii dezinformezi.

| Laura78 a răspuns (pentru Mihai1810):

Eu am specificat ca nu am utilizat acest produs si am mai specificat si faptul ca am vazut ca are multe avantaje si ca ii recomand firma Allview pentru ca tot ce am utilizat eu de la firma lor a fost foarte bun. Nu cred ca am gesit cu ceva.

| Mihai1810 a răspuns (pentru Laura78):

Nu ai specificat nicaieri ca folosesti produse de la ei. Ce avantaje poate avea un telefon? Si oricum Allview nu e o firma, nu exista.

| valentingb explică (pentru CPAElites):

Fratmeleu, m-am intors pe TPU după atâta amar de vreme si vreau sa iti zic...trăi-ți-ar familia! Am cumpărat Cubot, se descărca stând cu el în priză. Am dat cu unghia pe el si i s-a luat vopseaua.
Spre deosebire de Xiaomi Mi4c care pentru 550 de lei zici că e rachetă, nu telefon. Merge de rupe!
Adios, camarade!

| valentingb explică (pentru Mihai1810):

Băi Mihăiță, ce faci aici, te răzbuni? Poate vrei să te raportez.
Răspunsul tau a fost deplin nefolositor pentru mine, cel care am postat întrebarea. De asemenea, "Allview nu este o firmă" este o afirmație tâmpită. Dacă vrei îți dau codul de înregistrare din registrul comerțului, e informație publică.
Se duce dracu TPU de cand am renunțat eu să mai intru.

| valentingb explică:

Mihăță...ai rămas ancorat în trecut. La vremea cand Allview era un startup, făcea asta. De la al treilea Smartphone, a venit cu design propriu. Si dacă le asamblează la noi, deși piesele sunt produse în China, ia spune-mi: cine nu face asta? "Produced in China. Assembled in Japan" scria pe ultima mea cameră foto japoneză.

| Mihai1810 a răspuns (pentru valentingb):

Lasa tu camerele foto de la nu stiu ce firma. Eu vorbeam strict de telefonele Allview. Cauta orice Allview si o sa vezi ca gasesti un gionee identic. Nu e nimic asamblat in Romania, toate sunt fabricate de Gionee care pentru o suma de bani iti scrie pe ele ce nume vrei tu, daca vrei sa iti scrie "Costel" aia iti scrie. Nu mai vorbi daca nu stii.