| franci012 a întrebat:

Doresc sa sa-mi reincarc cartela (din cadrul modem-ului) cu o extraoptiune de 3 GB internet, dar ma indoiesc ca mi-ar ajunge pentru o saptamana. Ar trebui sa optez pentru un trafic de date mai mare ( 6 GB/ 13 GB )?
Utilizez internetul pe tot parcursul zilei ( in medie, nu mai mult de 5-6 ore). Mentionez ca modemul e achizitionat prin intermediul Telekom.
Am mare nevoie de opinia voastra. Chiar nu vreau sa arunc banii degeaba pe niste GB pe care nu i-as folosi.

3 răspunsuri:
| funnnyman32 a răspuns:

Salut! Da, cu siguranta iti va trebuii un trafic mai mare.
In fine, acum depinde si de internet cat de bine merge, dar sa stii daca vei trece de pragul de 3gb care-s acolo din cate stiu va merge mai greu netu. A avut o cunostinta pe Vodafone si numai poate scapa de ei. plateste aproape 1 milion la net si ii merge doar seara bine, nu prea ai ce face si cu modem-urile astea, decat sa stai sa citesti niste pagini de pe net. daca doresti sa vizionezi filme sau ceva pe Youtube se duc imediat gb. Desigur sa optezi dar ai grija si fii atent sa nu-ti vina cine stie cat factura! Bafta, sper ca te-am putut ajuta!

| franci012 explică (pentru funnnyman32):

Era vorba sa-mi fi luat o cartela, ceea ce, cred eu, nu ar fi insemnat sa fiu taxat suplimentar dupa epuizarea creditului, pentru ca nu ar mai avea de unde sa mi se ia! Multumesc pentru informatii!
Totusi, spre sa mearga catusi de cat, din moment ce il folosesc in aria de acoperire.

| funnnyman32 a răspuns (pentru franci012):

Pana nu incerci nu ai de unde stii. Experimenteaza si vezi cum sta treaba cu netul de acolo si dupa aceea mai lasi un mesaj sa vad cat de incantat esti, bafta! happy